9 телеграм-каналів для батьків

У сучасному світі доводиться споживати багато інформації з різних джерел, але її завжди слід фільтрувати. Ми готові вам із цим допомогти і підготували добірку цікавих телеграм-каналів для батьків.

Moms are all right

Цей канал — дайджест новин і важливих посилань для батьків і тих, хто готується ними стати. Тут можна знайти цікаві пости про майже все, що стосується теми: як лікуватися, вибрати рюкзак для першачка, якими повинні бути сучасні батьки, як співпрацювати з нянею тощо. Цікаво і корисно на каналі буде батькам дітей від 0 до 17 років.

«З огляду на те, що масовому інтернету вже десятки років, то я окремо люблю жанр «історії людей з фотографій, які стали мемами». Одна з таких історій — про легендарне фото з каталогу американської марки спортивного одягу Patagonia, як мама перекидає шестимісячне немовля в руки тата через ущелину в Каліфорнійському національному парку. Хороша новина — дівчинці вже 27 років, а її батьки були професійними спортсменам зі своєю скелелазною школою. За словами дівчини, стіни батьківського дому обвішані фотографіями з походів і сама вона чекає, коли зможе показати це фото вже своїм дітям. У неї навіть є улюблена фотожаба на фото (там мама кидає її динозавру з парку Юрського періоду). Загалом, усе не так погано і, здається, дівчина не виставляє батькам рахунки за психотерапію».

«Обійняти слона»

В описі каналу зазначають, що це «вісник батьківського дзену». Щоранку тут виходить одна цитата на тему батьківства, дитинства, дорослішання, пошуку себе, усвідомленості, набуття щастя, життя тощо.

Окрім цитат, на підписників чекає багато цікавих постів на тему виховання дітей. Наприклад, як доброта і повага збільшують авторитет батьків для дитини або про синдром неспокійної душі, коли мати нічого не може робити, думаючи весь час про дитину.

А ще — просто слушні думки, як-от: «Дітей треба навчати, як думати, а не що думати».

Дитяча психіатрія

Тут двоє лікарів-психіатрів пишуть про дитячу психіатрію і все, що пов’язано з розвитком і поведінкою дітей і підлітків. Серед тем — розвиток дітей, розвінчання міфів про аутизм і розбір інших діагнозів на кшталт «затримки психічного розвитку».

Також тут пишуть про рідкісні захворювання, про те, що є нормою, а що — відхиленням, і навіть наводять випадки з практики.

«Насильство — це не “їхня особиста справа”! У сім’ї, де практикується насильство, ризик суїциду в 5 разів вищий за звичайний. Всі жертви мають ПТСР — посттравматичний стресовий розлад. Діти, які виховуються в деструктивних сім’ях, мають усі шанси стати або тими, хто чинить насильство, або жертвами в майбутньому. Ризики депресії, ПТСР, розладів поведінки та інших психічних проблем у таких дітей вищі».

Ні, це нормально

Це повноцінне медіа в блозі, де можна прочитати все на тему батьківства. Тут можна знайти цікаві пости на будь-яку тему. Серед останнього — як батькам перевіряти інформацію, як діти змінюють наше життя, розповідь про пологи в Швеції, як вибрати няню тощо.

«Якщо ви наймаєте професійну няню з досвідом роботи в сім’ях, не зайвим буде дізнатися, як працювала няня, що подобалося або не подобалося батькам в догляді за дітьми, чому робочі стосунки закінчилися. Навіть якщо няня сподобалася вам під час співбесіди, не зайвим буде поговорити про її роботу з попереднім роботодавцем».

Молодий тато

Один з небагатьох каналів, який веде батько. Свій перший пост він опублікував після народження сина і пише майже щодня. Обіцяє, що буде це робити, доки його дитині не виповниться 30 років.

Зокрема, на каналі можна прочитати про приємні миті батьківства, що таке щастя для нього і чим батько відрізняється від матері.

«Як же приємно стояти на касі в магазині, коли твій рідний син голосно і чітко говорить всім у черзі: “Папа, пес!”. Він робить це від душі, він радий проінформувати публіку, радий, що всі звуки промовляє ідеально чітко. І ти розумієш, що син буде це повторювати, поки ти з ним не погодишся».

Тільки дитячі книги читати

На каналі є багато добірок хороших книг для дітей і підлітків. Він оновлюється доволі регулярно, книги публікуються з короткими рецензіями, ілюстраціями і фрагментами з книг, а також іноді доповнюються тематичними посиланнями.

«Ви, може бути, помітили, я люблю книги про «особливих» дітей (героїні і герої сказали б, що вони насправді самі звичайні, хоча світ ні на хвилину не дасть їм забути, як навіть незначні відмінності впадають в очі). Я кажу про повісті про дітей з особливостями психічного або фізичного розвитку. «Інший» для мене означає інше бачення світу, незвичайні навички, приклад прийняття себе і успішної неагресивної боротьби проти всіх, перемогу емпатії над печерною озлобленістю і багато іншого»

Мати драконів

Авторка каналу — мати трьох дітей, яка зараз живе в Берліні і пише про материнство. Вона ділиться історіями з власного досвіду, аналізує різні події з дитинства, а також обговорює кейси інших батьків, регулярно відповідає на питання підписників.

Серед останніх тем на її каналі — про що вона шкодує в питанні виховання старших дітей (спойлер — що їм не дісталася їхня нинішня мати з її сьогоднішніми знаннями і навичками), як виховати успішну дитину, як зрозуміти, чи хороша ти мама, тощо.

«У численних книгах і статтях ідеться про те, як правильно потрібно виховувати дітей. Я ж дедалі частіше замислююся над тим, як діти виховали мене. Як навчили правильно говорити про свої почуття — адже я ж хотіла, щоб мої діти це вміли. Як навчили приймати своє тіло таким, як воно є — адже я ж хотіла, щоб мої діти себе приймали. Як навчили мене відчепитися від себе за багатьма пунктами — адже я ж хотіла, щоб мої діти не дошкуляли собі такими причіпками. Я дуже хотіла, щоб їм жилося легше і краще, ніж мені. Вони не залишили мені іншого виходу, крім як почати жити легше і краще самій».

Будні поганої матері

Авторка пише про «власні фейли в материнстві». Тут немає «рожевих ілюзій» щодо материнства. Вона ділиться власними кумедними помилками у вихованні дітей. Цей канал — не для тих, хто хоче знайти щось корисне про виховання, а навпаки, для тих, хто хоче розрядитися або наповнитися новою енергією, і зрозуміти, що помиляються всі. Головне — робити з цього правильні висновки.

Cartoonas

Тут зібрана велика добірка найбільш цікавих і гарних мультфільмів та анімаційних серіалів з усього світу. Якщо перед вами з дітьми постає питання, що подивитися, то цей канал саме для вас. Навіть більше, мультики, які там публікуються, сподобаються не лише дітям, а й батькам.

«Напевно, у кожного є речі, про які він сильно шкодує. Непоправні помилки, які не те, що не виправити, про них і думати боляче. Зазвичай у таких історіях багато місця відводиться рефлексії героя, його подальшій зміні або якійсь відплаті від третьої сторони. У цьому мультфільмі все не так, але він цим і хороший. Непоправне тут можна виправити, винний покараний повністю, а добро тріумфує».

Поділитися цією статтею