Instagram зазирнув у 2022 рік і оприлюднив TrendReport — звіт про тенденції і тренди на основі вподобань покоління Z. Це молоді люди, яким зараз від 14 до 23 років, і вони впевнено диктують світу правила гри. Опитування охопило 1200 інста-користувачів із США. Вони розповіли, як навчаються і працюють, чим цікавляться у сфері моди, яку музику слухають та як дбають про психологічне та фізичне здоров’я.
Мода в стилі гоблінкор і чиста краса
Instagram прогнозує, що мода стане «засобом радості, оптимізму та самовираження». Зросте значення природної краси та продуктів догляду екопоходження — веганської косметики та косметики з рослинної сировини. Також представники покоління Z (Gen Z) збираються мінімалізувати кількість косметичних засобів для шкіри обличчя.
Щодо моди — понад 50% підлітків і молодих людей сказали, що в 2022 році випробують сміливу моду в стилі Dark Academy («Темна Академія») із залученням естетики гоблінкору (Goblincore). У створенні неординарних луків їм допомагатимуть онлайн-сайти комісійних і секонд-хенд магазинів із крутими фірмовими речами, як от сайт Depop. Вживаний одяг готові купувати 23% молоді. Продовжує зростати популярність покупок через спеціалізовані сторінки в Instagram — 27% «зетів» шукають і купують нове вбрання через соцмережі.
Танцювальні челенджі і музика, яку треба бачити
Підлітки обожнюють танці. Кожен третій представник Z каже, що очікує від соцмереж «більше танцювальних челенджів у 2022 році». Instagram розповідає, що на музику впливатиме тренд візуалізації: підлітки й молодь чекають онлайн-концертів, віртуальних релізів альбомів і синглів. 41% молодих людей розповіли, що вони є частиною фандомів або ж субкультур.
Музику молодь дедалі частіше шукає через соціальні мережі, адже хоче не тільки почути щось цікаве, а й паралельно побачити. Тож у майбутньому чекаємо ще більше онлайн-стримів з концертів.
Кар’єра та освіта: час — дорога інвестиція
Пандемія COVID-19 добряче струсонула наші стосунки з роботою. Ось і 63% представників покоління Z кажуть, що переоцінили кар’єрні цілі та вподобання через пандемію.
Схоже, молоде покоління переосмислює значення успіху! Велику зарплату «зети» не розглядають як мету життя. 71% віддадуть перевагу роботі з імпактом, навіть якщо там платитимуть менше: «Головне — значущість того, що ти робиш, і соціальний внесок».
90% представників покоління Z вважають, що найкращу освіту може дати лише реальний досвід, а не довгі роки навчання в університеті та витрачання величезних коштів на отримання диплома. 66% переконані, що цінність вищої освіти переоцінена, а тому всерйоз розглядають альтернативні форми отримання знань і навичок.
87% опитаних кажуть: їм незрозуміло, навіщо чимало людей «вбиваються» на двох-трьох роботах, щоб забезпечити настільки високу планку життя. Думка молоді: «Робота — це далеко не все життя. Це те, що ти маєш зробити, щоб мати час на власні інтереси, на себе».
«Зети» одностайні в тому, що робота — не найперша і вже точно не найважливіша сфера життя. Натомість варто запитувати себе, чого саме ти ДІЙСНО ХОЧЕШ, і знайти шляхи досягнення мети. Час вважають дорогою інвестицією, якою треба розпоряджатися ощадливо.
Чия сила голосу переважить — інфлюенсерів чи селебріті?
Якщо ви думаєте, що телеведучі, актори, зірки шоу-бізнесу — найвпливовіші інфлюенсери серед молоді, ох і помиляєтесь! 4 із 5 представників покоління Z переконані, що топові блогери соцмереж мають значно більший вплив на соціум. І його зростання триватиме. Інфлюенсери поширюють інформацію швидше, ніж будь-хто інший, кажуть юні «зети». Тож звикайте бачити зірок соціальних мереж поруч із визнаними знаменитостями!
Потужний розвиток чекає на такий блогерський напрямок, як мікроінфлюенсери. Кожна четверта молода людина каже, що люди з невеликою кількістю підписників мають потужну силу голосу, коли йдеться про створення тенденцій. Адже «справжні», а не «накручені» підписники-фанати — лояльна та віддана аудиторія, тож і мотивація поширювати ідеї мікроінфлюенсера в них теж вища.
Їжа: молекулярна гастрономія та рецепти від блогерів
Хештегу #Food прогнозують безбідне, насичене смаколиками майбутнє. У 2022 році кулінарія в соціальних мережах залишиться в тренді. За даними Instagram, молоді користувачі шукатимуть вельми складні рецепти на сторінках профільних блогерів, щоб вдосконалювати кулінарні навички. І не дивуйтесь: кожен шостий підліток проявляє підвищений інтерес до домашньої молекулярної гастрономії.
Здоров’я: домашні тренування, щоб покращити емоційний стан
Третина представників покоління Z має намір активно працювати над своїм психічним і фізичним здоров’ям. Wellness — один з панівних трендів в Instagram. Юне покоління відчуває тиск ментальних проблем, тож у тренді — медитації. Популярні йога, пілатес та інші активності, що допомагають покращити емоційний стан, розвантажитись від стресу. Домашні тренування обирають 48% «зетів» серед користувачів Instagram. Це не просто тренд, а й так звана робота над екологічністю власного середовища.
Кожен четвертий представник Z хоче спробувати сили в креативних хобі (малювання, написання музики, гончарство) або навчитися втілювати креативні дизайнерські рішення для оселі.
Метавсесвіт в іграх
Під час довгих локдаунів молодь неабияк підсіла на відеоігри. Ця любов нікуди не поділась і зараз: 40% «зетів» чекають на прорив у галузі відеоігор. Підлітки віддають перевагу іграм, в яких можна спілкуватися та створювати щось нове самостійно — це схоже на маленьку версію метавсесвіту. Набувають популярності і відеостримінги про проходження тієї чи іншої гри — ця галузь теж перспективна.
Борці за соціальну справедливість
Користувачі Instagram — соціально активні громадяни. Вони частіше голосували на місцевих, державних і національних виборах — 18% порівняно з 6% серед молодих людей, які не користуються Instagram. Вони — адепти благодійності та готові давати пожертвування на соціально значущі проекти: 37% у 2022 році порівняно з 32% у 2021 році. Тож благодійним організаціям варто приходити в соціальні мережі та розповідати про свої потреби й цілі.