Як розвинути в собі та учнях навички майбутнього, які цікаві ігри та вправи запропонувати, щоб зацікавити дітей волонтерством? Як спілкуватися з учнями так, щоб вони вас одразу чули й вирішувати конфлікти в класі методом ненасильницької комунікації? Всі практичні інструменти — у п’ятьох авторських подкастах «Більше діла» від «Освіторії» про громадянську освіту. Слухайте і користуйтеся на уроках із задоволенням!

Чому варто спробувати себе у волонтерстві: подкаст «Більше діла»

Громадянська освіта має бути максимально наближена до життя. А для цього учнів слід знайомити з громадськими організаціями та волонтерськими проєктами для дітей і молоді. Про їхню силу і вплив на суспільство розповідає пластунка, вчителька української мови та літератури в початковій школі Марічка Берізко. У цьому подкасті ви знайдете цікаві ігри та вправи, що розворушать дітей будь-якого віку.


Навички майбутнього: як їх розвинути в собі та учнях?

А ви знали, що до 2030 року зникнуть майже пів сотні професій? А натомість з’являться майже 200 нових!  А це означає, що ті, хто нещодавно пішли до школи, будуть жити вже в зовсім новому світі. Якими навичками слід володіти вже сьогодні, щоб сміливо зустрічати майбутні зміни? Про це розповідає Катерина Ганус, керівниця осередку УАЛ Київ та експертка з компетенцій майбутнього. Які компетенції майбутнього потрібні і вчителю, і учню? Навчіть дітей ефективно ставити цілі та проводити саморефлексію. 


Більше діла: Як модель DISC допоможе вчителям ефективно навчати

Фішка епізоду подкасту «Ми всі різні — і в цьому наша сила» — детальний розбір поведінкової моделі DISC. Саме вона допоможе і вчителеві віднайти свою суперсилу, і кожному учню відкрити свою. Назву утворюють перші літери чотирьох англійських слів: домінування, вплив, сталість, відповідність. Залежно від цих факторів існують різні комбінації поведінки людей. Ви зможете провести рольову гру в класі для глибшого самопізнання учнів, а вашим провідником у дослідженнях стане Тетяна Герасимова, засновниця освітнього проєкту Prosteer.


Як говорити, щоб учні вас чули: ненасильницька комунікація

Як часто ми скаржимося на те, що нас не розуміють! Але чи вміємо ми говорити так, щоб нас чули? Про те, як говорити про свої потреби й слухати емпатійно, розповідає арт-коуч, сімейна психотерапевтка, тренерка з розвитку емоційного інтелекту Марина Вострова. Пані Марина вже 10 років застосовує метод ненасильницької комунікації. Вона пропонує вчителям практичні інструменти, як впровадити метод у шкільне навчання. Спробуйте і ви! 


Як «хакнути» конфлікт у класі

Громадянська освіта — це також і про стосунки між людьми. А коли йдеться про відносини, конфліктів не уникнути. Корисна та важлива мета — навчити дітей вирішувати їх у мирний спосіб. Як це зробити за допомогою «Я-твердження», розповідає сертифікована медіаторка, тренерка та фасилітаторка, експертка громадської організації «Інститут миру і порозуміння» Альона Горова. Експертка пропонує практичні вправи для уроків.

Поділитися цією статтею