10 освітніх проектів, які можна підтримати просто зараз

cover_project_ed
Автор тексту: Олексій Сімончук

Українські вчителі, батьки та учні мають змогу розміщувати власні проекти на освітній краудфандинговій платформі GoFundEd. А всі небайдужі — допомагати втілювати креативні ідеї, перераховуючи кошти. Ми обрали 10 проектів, які можна підтримати вже зараз, а заразом — надихнутися для створення власного.

Робокод 10+

process_1

Мета: 70 069 грн

Вже зібрано: 10%

Залишилося днів: 54

Півроку тому в Кодимській школі (Одеська область) відкрився перший районний клуб дитячої робототехніки «РобоКод» для найменших учнів. Там діти вчаться програмувати і створювати власних роботів.

Схвальні відгуки про секцію 6-10-річних школярів та їхні перші досягнення спонукають організаторів розширити клуб і створити окремий напрямок для дітей віком від 10 років.

Власне, проект на порталі зареєструвала 9-класниця цієї школи Анастасія Іванова. Діти хочуть будувати рухомі моделі, програмувати їх, працювати в команді над STEM-проектами.

cover_robotics
Три STEAM-проекти, які можна реалізувати у школі

Отож збирають гроші на необхідну для функціонування клубу техніку: ноутбук, набори Lego, датчики, мотор, кабелі, проектор та інше.

Ролердром «Березівка»

rollerdrom_3-1024x576

Мета: 62 039 грн

Вже зібрано: 27%

Залишилося днів: 44

Учні 8–9-х класів трьох шкіл міста Березівка, що в Одеській області, поставили перед собою мету створити в місті справжній ролердром — спортивний майданчик для катання на роликах, скейтбордах та велосипедах.

Вони мріють стати професійними спортсменами, а поки катаються на тротуарах чи автошляхах, що досить небезпечно.

Для втілення мети школярі вже зібрали команду, обрали місце для ролердрому, облаштували ділянку, власноруч розробили план і 3D-макет майбутнього майданчика. А ще — домовилися з міською владою про те, що їм допоможуть зробити спеціальне покриття, встановити освітлення та відеокамери.

За допомогою краудфандингу збирають гроші на спортивне обладнання, перила та бортик для скейтбордингу.

Music Room

Мета: 52 439 грн

Вже зібрано: 31%

Залишилося днів: 25

Марія Мартюк працює вчителем музичного мистецтва в Католицькій школі-гімназії св. Василія Великого міста Івано-Франківськ. Вважає, що сучасним школярам важко сприймати різножанрову (особливо класичну) музику. А на уроках музичного мистецтва вчителя обмежують навчальний план та програма. Отож щоб глибше розвивати здібності учнів, пані Марія створила Music Room.

man
8 винаходів переможців МАН та олімпіад, що здатні змінити майбутнє

Діти тут співають, грають на фортепіано, вивчають теорію музики. Однак музичному простору дуже бракує інструментів та обладнання. Саме на них і збирають кошти.

Необхідні: кахон, синтезатор, там-там (джембе). А також колонка для підключення музичних інструментів, кабелі та медіателевізор.

Світ талантів

Мета: 23 966 грн

Вже зібрано: 23%

Залишилося днів: 50

Школа в селищі міського типу Смига (Рівненська область) прагне створити для учнів вільний креативний простір.

У ньому кожен матиме змогу знайти цікаве заняття відповідно до своїх захоплень. Планується, що простір міститиме три зони: спорт, творчість та логіка, між якими діти зможуть вільно переходити. А творитимуть там школярі в ігровій формі.

Для того щоб це реалізувати, батьки та вчителі разом збирають гроші на необхідні речі: розвивальні ігри, конструктори, столи, стелажі, спортивну гірку, гантелі, стіл, пісок для малювання, пазли, дитячі журнали та інше.

Мультстудія «Равлик»

Мета: 37 899 грн

Вже зібрано: 16%

Залишилося днів: 37

Мар’яна Івасіків — керівниця гуртка дитячої анімації в місті Бережани Тернопільської області. Також вона координує проект «Мультиплікація в допомогу навчанню» у міському ЦДЮТ. А зараз ініціювала відкриття мультиплікаційної студії «Равлик», де збирається разом з іншими спеціалістами готувати майбутніх мультиплікаторів.

Стверджує, що це допоможе дітям розвинути багато корисних навичок. Адже мультиплікація поєднує в собі математику, геометрію, літературу, анатомію та фізику.

cover_ocean
Як київський підліток придумав порятунок для Світового океану

У студії планують створювати нові серії науково-пізнавальних мультиків «Мультиплікація в допомогу навчанню», запровадити використання в різних сферах казкотерапії, розвивати навики озвучування фільмів, проводити розвивальні кінодні в дитсадках міста та багато іншого.

Для цього збирають кошти на цифровий фотоапарат, штатив, комп’ютер, мікрофон, світлову апаратуру та художні матеріали.

Філологічний дивосвіт

Мета: 25 679 грн

Вже зібрано: 43%

Залишилося днів: 46

Вчителька української мови і літератури Томаківської школи, що на Дніпропетровщині, Катерина Дейнега-Ткачук опановує разом зі своїми учнями сучасні методики і технології візуалізації. Наприклад, інфографіку, ментальні карти, інтерактивні плакати, які створює на спеціальних платформах (Piktochart, Canva, Xmind, Thinglink).

Це дає змогу скоротити час викладання теоретичного матеріалу, а учні тепер можуть частіше займатися тими видами роботи, які їм подобаються. Наприклад, працювати над масштабними проектами, а потім презентувати їх за допомогою технології BYOD (bring your own device).

Однак для повної реалізації курсу потрібне облаштування мультимедійного класу. На устаткування для нього і збирають кошти. Необхідно придбати екран, мультимедійний проектор, ноутбук та кольоровий принтер.

Радіо Cool School

work_02-1-1024x576

Мета: 113 001 грн

Вже зібрано: 27%

Залишилося днів: 19

Учні школи №2 міста Донець (Харківська область) вирішили створити шкільне радіо, яке буде освітнім та розважальним центром міста.

Школярі вже провели кастинг діджеїв, склали список цікавих особистостей, які стануть гостями ефірів, а також запропонували вчителям продумати свої науково-популярні випуски. До створення радіо долучився і шкільний психолог, який вестиме рубрику корисних порад. А «Відкритий мікрофон» діти готові надати всім, хто хоче поділитися ідеями.

Також організатори планують не обмежуватися шкільними ефірами, а розширяти свою аудиторію за допомогою інтернет-трансляцій.

Однак для реалізації задуму потрібно чимало недешевої техніки, на яку і збирають кошти. Це мікрофони, мікшерний пульт, акустичні системи, навушники, конектори та інше.

STEAM Class — простір для креативу

Мета: 70 043 грн

Вже зібрано: 32%

Залишилося днів: 16

Авторка проекту — вчителька іноземної мови Червоноградського НВК №13, що на Львівщині, Катерина Сінкіна.

За допомогою сучасних методик та програм вона поєднує викладання англійської мови з вивченням інших дисциплін. Наприклад, математики — за допомогою сайту AdaptedMind, що був створений випускниками Стенфорда, Берклі та Гарварда спеціально для навчання через гру.

Так само через гру та іноземною мовою в школі хочуть навчати дітей хімії, фізики, природознавства. А для цього збирають кошти: і на передплату на англомовний ресурс з необхідними методиками та напрацюваннями, і на обладнання для STEAM-класу. А це: ноутбук, проектор, настінний екран, веб-камера, колонка, мікроскоп, набори для фізичних та хімічних дослідів тощо.

TV-Lab. Лабораторія тележурналістики

Мета: 50 652 грн

Вже зібрано: 2%

Залишилося днів: 58

Авторами проекту є учні гуртка ТБ-журналістики в Рішельєвському ліцеї міста Одеса. Вони вже мають перше в Одесі професійне шкільне інтернет-телебачення з програмами новин, бесід у студії, поетичним проектом та відеолекціями. Усі програми відкриті для перегляду на YouTube-каналі ліцею.

Однак усі напрацювання учнів зняті на особистий фотоапарат керівниці проекту. А діти мріють облаштувати ТБ-лабораторію власною технікою (відеокамера, мікрофон, ноутбук). На це і збирають кошти.

cover_project
ТОП-10 освітніх проектів, для яких не пошкодували грошей з бюджету

Мріють, що нове обладнання дасть їм змогу реалізувати на шкільному ТБ нові проекти. Наприклад, «Слова» — короткі відеоролики з розшифруванням значення важливих слів, що вийшли з активного вжитку. Також збираються вчити журналістики інших. Знімати навчальні відео про роботу в кадрі, публічні виступи та створення новин.

Інноватика: математичний тренажер

innovatika_2-1024x576

Мета: 22 087 грн

Вже зібрано: 4%

Залишилося днів: 45

Вчитель математики та інформатики в сільській школі в Успенівці (Запорізька область) Артем Пузиревич самостійно створює онлайн-тренажери, які допомагають розвивати навички лічби у дітей. Він розміщує їх на своєму порталі «Інноватика», який задумав як навчальну соціальну мережу для школярів. Також портал можуть використовувати інші вчителі як тренувальний майданчик для закріплення базових навичок учнів.

Ідей для нових тренажерів у вчителя вдосталь, а ось техніки бракує. Саме на неї і збирає гроші. Завдяки новому планшету та веб-камері збирається проводити онлайн майстер-класи для вчителів та учнів, а також влаштовувати інтерактивні опитування.

Поділитися цією статтею