Дорослі, визнайте, вам теж часто хочеться вірити в казку. Зимові свята — чудовий період для мрій про диво. Ми склали добірку найкращих різдвяних кінофільмів, які можна показати дітям. І вони навіть не запідозрять, що насправді мультик чи стрічку про супергероїв ви хотіли переглянути самі.
Лускунчик і чотири королівства
Сімейне фентезі від Disney на основі казки Гофмана «Лускунчик і Мишачий король» і балету «Лускунчик» хореографів Маріуса Петіпа і Лева Іванова. Хоча оригінальний твір розповідає про пригоди в німецькій родині, події фільму відбуваються в Лондоні.
Після смерті матері-винахідниці Клара отримує від неї подарунок на Різдво — механічне срібне яйце, яке неможливо відімкнути. Так дівчинка вирушає в подорож чотирма казковими королівствами, аби віднайти ключа до загадкової скриньки. Саме в одному з них їй доведеться боротися із цілою армією мишей.
Новий Лускунчик особливо сподобається дівчатам. Головна героїня Клара — дуже смілива й незалежна, її не потрібно рятувати, а вона сама мусить вберегти казковий світ від небезпеки.
Стрічка дуже яскрава та динамічна, насичена пригодами, а також зірковими акторами в кадрі. Кіра Найтлі, Гелен Міррен, Морган Фрімен перевтілилися в незвичайні образи казкових героїв.
Пригоди S Миколая
За сюжетом цієї української різдвяної комедії родина переїздить зі столиці в далеке село в Карпатах. Поки дорослі не дуже успішно намагаються освоїтися на новому місці, другокласнику Артему із сестрою Полею доводиться рятувати дім від шахрая в образі Святого Миколая.
І хоча злодія «Кабана» зіграв 158-кілограмовий силач Василь Вірастюк, йому доведеться натерпітися від пасток і витівок дітей. Роль мами і фешн-блогерки зіграла телеведуча Маша Єфросиніна. А саундтрек до стрічки написав гурт «O.Torvald», який торік представляв Україну на Євробаченні.
Ця сімейна комедія до зимових свят — поки що незвичний для України жанр. Проте вона має всі шанси стати традиційною для щорічного перегляду українцями, як американська стрічка «Сам удома».
Аквамен
Черговий американський супергеройський фільм вигаданого всесвіту на основі коміксів DC. Головний герой стрічки — міцний хлопець Артур Каррі у виконанні Джейсона Мамоа. Його батько — працівник маяка, а мати — королева Атлантиди, яку зіграла Ніколь Кідман. Саме тому Артур може дихати під водою і розмовляти з рибами. Одного дня йому судилося стати володарем семи морів.
Хоча сюжет стрічки легкий, а картинка сповнена спецефектами, багато кінокритиків називають «Аквамена» ледь не ідеальним блокбастером. Ця історія, наче епос, герої якого за роки оповідок набули казкових характеристик, більше стали схожими на грецьких богів, ніж на людей.
Ґрінч
Американський анімаційний фільм про похмурого зеленого Ґрінча, який вирішив спаскудити Різдво мешканця містечка Хтовіль. Так він вирішив помститися їм за колишні знущання з його незвичного зовнішнього вигляду. Він похмурий і живе в печері відлюдником, спілкуючись лише зі своїм псом.
Оригінального Ґрінча озвучив британський актор Бенедикт Камбербетч, українською — співак і актор Сергій Бабкін.
Цей мультфільм є римейком однієї з найкращих сімейних кінокомедій до зимових свят «Як Ґрінч украв Різдво» із Джимом Керрі за мотивами однойменної книжки Доктора Сьюза. Новий варіант про зеленого поганця створила американська компанія Illumination Entertainment. В її арсеналі такі успішні роботи, як «Нікчемний Я», «Таємне життя домашніх тварин» і «Лоракс».
Бамблбі
Це вже шоста американська стрічка про трансформерів. За сюжетом мешканка маленького американського містечка в Каліфорнії Чарлі на своє 18-річчя вирішує купити старенький зламаний жовтий автомобіль. Під час його ремонту вона розуміє, що це насправді авторобот Бамблбі, який переховується від ворогів десептиконів.
Стрічка обов’язково має сподобатись усім любителям трансформерів, а також 1980-х. Адже дія фільму відбувається в 1987 році та сповнена справжньої ностальгічної атмосфери тих часів. Також багато кінокритиків вважають «Бамблбі» найкращим фільмом франшизи.
Еліот — найменше оленя Санти
Це канадський мультфільм про цілеспрямованого поні Еліота, який мріє стати одним з дев’яти оленів Санта-Клауса. Йому доведеться важко тренуватися, пройти жорсткий кастинг і пережити знущання нахабних конкурентів. Адже Еліот — кінь, а не олень, а також менший від інших учасників.
Історія про Еліота закликає не здаватися попри всі перешкоди і стереотипи. Головний меседж авторів фільму: у великих мрійників — і мрії великі. Це справжній різдвяний мультик, який надихає вірити в себе і в те, що неймовірне трапляється.
11 дітей з Моршина
Ще одна українська комедія, яку варто внести у свої плани і переглянути всією родиною. За легендою фільму курортне місто Моршин у Львівській області заснували на місці падіння метеорита з рідкісного металу осмію. Ним хоче заволодіти підприємлива Сніжана. Проте її афері намагатимуться завадити 11 дітей.
Режисер стрічки — Аркадій Непиталюк, автор торішньої трагікомедії «Припутні». Раніше він працював телевізійним режисером над популярними комедійними програмами «3х4», «Найкумедніше домашнє відео», «Кунсткамера».
Мері Поппінс повертається
Це американський сімейний мюзикл про няню-чарівницю Мері Поппінс, героїню казкових історій дитячої письменниці Памели Треверс. Колись вона прийшла на допомогу батькам Бенксам, які не давали собі ради з дітьми. Тепер вони виросли, а Мері Поппінс через 25 років повертається, щоб зайнятися дітьми її колишнього вихованця Майкла Бенкса.
Нова стрічка про ідеальну няню стане до вподоби всій родині, зокрема батькам, які виросли на радянському фільмі «Мері Поппінс, до побачення» 1983 року. А дітям сподобається нова сучасна Мері. До того ж Американський інститут кіномистецтва обрав цей мюзикл до 10 найкращих фільмів року.
Шлях додому
Зворушлива американська сімейна стрічка про собаку Беллу, яка долає 400 кілометрів, щоб знайти свого господаря. На своєму шляху вона переживає пригоди й небезпеки і навіть знаходить нового друга в особі пуми, що взагалі-то з родини котячих. Найцікавіше, що вся історія ведеться від імені пса.
Астерікс і таємне зілля
Чергова, але вже анімаційна, історія про галлів Астерікса й Обелікса в багаторічній боротьбі з римським імператором Цезарем. Цього разу їм доведеться знайти достойного молодого друїда, якому жрець галльського поселення міг би передати секретний рецепт магічного зілля.
Українцям добре знайома серія французьких комедій про пригоди Астерікса й Обелікса, які протягом останніх 17 років часто показують на вітчизняному телебаченні. Проте в Україні мало хто знає, що історія цих відважних галлів розпочалася в 1959 році з коміксів Рене Госінні та Альбера Удерзо у французькому журналі «Pilote». До речі, мама художника Рене Госінні — родом із Житомирщини.