5 найкращих вистав для осінніх канікул

Осінні канікули — час для нових вражень. Тим більше, що осінній театральний сезон у  розпалі. Разом з театральним критиком Олегом Вергелісом ми відібрали для вас п’ять найкращих постановок, які варто відвідати з дітьми на канікулах.

«Красуня і Чудовисько»

1

Вік: від 3 років

Де: Молодий театр

Коли: 29 жовтня,
12 листопада

Ціна: 60–70 грн

Якщо батьки хочуть показати дітям історію про перші романтичні почуття, «Красуня і Чудовисько» підходить ідеально. Сценічний сюжет видовищний, емоційний і зрозумілий навіть найменшим. Ну і, звісно, цікаво буде дізнатися, як відреагує на театральне видовище дитина, що вже бачила мультфільм за мотивами казки.

Молодий театр два роки тому підготував цю постановку (режисерка — Ірина Пастущак) як новорічний подарунок для своїх юних глядачів. І, судячи з відгуків, вона сподобалась багатьом, незважаючи на певну затягнутість, яка триває майже дві години.

Вистава тішить гарним акторським складом: Марія Пустова, Олег Москаленко, Анатолій Петров, Іванна Бжезінська, Анастасія Блажчук, Анастасія Євтушенко, Артем Мартинішин. А також корифей Молодого театру — Валерій Шептекіта в ролі доброго Казкаря.

«Поліанна»

1

Вік: від 6 років

Де: Театр на Липках

Коли: 2, 3 листопада

Ціна: 60–150 грн

Ця переконлива і дещо доросла казка від американської письменниці Елеонор Портер розповідає історію дівчинки-сироти Поліанни, яку взяла на виховання тітка. Діти легко зможуть поставити себе на місце героїні і відчути всю глибину її переживань. А ще «Поліанна» — одна з тих вистав, де мрії здійснюються. Вона дарує надію на те, що життя зміниться на краще, як воно змінилося в мешканців маленького містечка, у яке потрапила героїня.

Київська постановка (режисер — Віктор Гирич) пропонує вражаючу, деталізовану й атмосферну виставу. На сцені немає зайвих відсторонених символів. Є предметний світ і досконалі костюми, переконлива і візуально приємна акторська гра, яка буде зрозумілою глядачам різного віку.

«Лебедине озеро»

3

Вік: від 6 років

Де: Національна опера

Коли: 2 листопада

Ціна: 20–800 грн

Вистава «Лебедине озеро» йде у двох сценічних редакціях — постановників Валерія Ковтуна (прем’єра відбулася ще у 1986 році) та Анатолія Шекери (у 1995-му). У редакціях є свої нюанси, але міф довкола «Лебединого озера» на музику Петра Чайковського один — історія про прекрасну принцесу, перетворену на лебедя прокляттям злого чаклуна.

Цей балет — чудова нагода показати дітям зразок довершеної класичної хореографії та познайомити з історією світової культури. Адже музика Чайковського з балету давно стала хітовою. На київській сцені у різних складах танцюють справжні зірки: Олена Філіп’єва, Денис Недак, Наталія Мацак, Віктор Іщук, Ян Ваня та інші.

«Як козаки змія приборкували»

4

Вік: від 3 років

Де: Театр опери і балету для дітей та юнацтва

Коли: 3, 16 листопада

Ціна: 30–150 грн

Цей мюзикл отримав театральну премію «Київська Пектораль» як найкраща вистава для дітей. В основі постановки казка Вратарьова «Зміючка-несміючка». Автори визначили жанр проекту як веселу козацьку забаву. Її персонажі — Змій-рубайло, Зміючка, козаки, голови Змія та головні герої — Ярина і Пилип. Живе собі Змій з дочкою, аж тут з’являються козаки і приборкують норовливого.

«Як козаки змія приборкували» режисерки Лариси Моспан-Шульги — це національний колоритний сюжет, чудова музика композитора Ігоря Поклада, жарти та веселощі. А ще у виставі задіяна відома українська оперна співачка Олена Гребенюк.

«Мама сказала «Ні»

5

Вік: від 6 років

Де: Театр ім. Франка

Коли: 26 листопада

Ціна: 15–100 грн

Театр вирішив презентувати абсолютно нову українську казку. Без стандартних трафаретів: громіздких декорацій, квіточок на сцені, важких костюмів.

Усе розпочнеться з того, що хлопчик Остапчик потрапить у великий магазин, буде вимагати, щоб мама купила йому плеєр, але мама відмовить. Тоді хлопчик фатально вигукне: «Не хочу тебе бачити!» і потрапить до царства Містера Ніхто…

Цінність вистави не лише в повчальному сюжеті, а й в актуальному, досить мінімалістичному сценічному рішенні, коли максимально задіяна партитура світла. Сучасна форма залучає юних глядачів немов до великої віртуальної гри.

Крім того, це вистава-караоке, адже діти постійно підспівують виконавцям.

Виставі поталанило на композитора — це Марія Бурмака. На прем’єрних показах саме вона грала маму та заводила зал композиціями, яким діти активно підспівували: «Можна бути песиком, можна бути котиком, можна бути їжачком, і навіть бегемотиком…»

Поділитися цією статтею