День вишиванки 2020 присвячують українській родині та родоводу. Цьогоріч планують безліч онлайн-акцій, а всіх закликають одягнути вишиванки за будь-яких умов і ділитися фотографіями в соцмережах з хештегом #деньвишиванкиденьродоводу.
На сторінці проєкту у Facebook о 12:00 пройде онлайн-спілкування з українцями з усього світу. О 19:30 відбудеться прем’єра в Facebook та спільний перегляд фільму «Спадок нації». О 21:30 розпочнеться півторагодинна «Укротека» — найкращі українські діджеї підберуть танцювальну українську музику, аби підняти всім настрій вдома на карантині.
«День Вишиванки завжди був яскравим, життєдайним та улюбленим святом мільйонів українців.
Сподіваємося, і цього року разом з вами ми зможемо зберегти красиву традицію, відповідальну місію великим українством одягати вишиті сорочки третього четверга травня на знак єдності та підтримки одне одного.
Цього року все буде по-іншому. Ми як засновники свята не проводитимемо масових заходів, а також дотримуватимемось всіх медичних рекомендацій на період пандемії. Разом з тим вважаємо, що українцям в такий кризовий період особливо потрібні позитивні емоції, натхнення, налаштування на добрі думки», — зазначила засновниця свята Леся Воронюк.
Також організатори закликають кожного присвятити карантинний період дослідженню власного роду:
«Розпитайте у старших родичів про своїх пра-пра, звідки вони родом, ким були і які насправді мали прізвища. Ви відкриєте для себе багато несподіваних фактів про примусові переселення, зросійщення, участь у визвольній боротьбі, репресіях, втратах родини під час голодоморів. Разом з тим, ви відшукаєте у своїх родоводах і видатних науковців, лікарів, митців, військових — родичів, які насправді були героями свого часу».
День Вишиванки — День Родоводу присвячують видатним українським родинам, кілька поколінь котрих робили значний внесок у розбудову української державності, культури, науки. Таким чином прагнуть заповнити пустку в інформаційному просторі та привернути увагу українців до того, що кожен український рід є частиною кореня, з якого виростає Україна.
Нагадаємо, цьогоріч організатори також запустили проєкт
про видатні українські родини.
Читайте також: У фільмі «Соловей співає» розкривають міфи про українську мову
Автор заголовного фото: Дмитро Раренко