Вже понад місяць українська освіта перебуває на карантині та пристосовується до умов дистанційного навчання. Щоб підтримати українське вчительство під час карантину, команда «Освіторії» оперативно переформатувала свою освітню діяльність для педагогів в онлайн-формат і надала доступ до найкращих матеріалів, підходів та практик з організації дистанційного навчання. Пропонуємо вам пригадати, як це було, та ділимося з вами добіркою корисних вебінарів про роботу вчителя під час карантину, принципи й інструменти дистанційного навчання.
Нагадуємо, що всі записи трансляцій відкриті та завжди доступні на YouTube-каналі «Освіторії». Для тих, хто має бажання отримати бонусні навчальні матеріали від спікерів, пройти тестування та отримати електронний сертифікат від тренінгового центру «Освіторії» — саме на ці вебінари ще є така можливість 😉
Креативний контент для дистанційного навчання: як перетворити карантин на крутезний та ефективний освітній марафон
Під час першого онлайн-марафону Юрій Гайдученко — експерт «Освіторії», учитель Новопечерської школи, фіналіст Global Teacher Prize Ukraine 2018 — ділився головними правилами та лайфхаками з організації дистанційного навчання, понад 30 ресурсами та інструментами, які стануть у пригоді вчителю будь-якого профілю. Це відео точно зарядить вас на позитив та натхнення!
Ефективний зворотний зв’язок онлайн: правила та інструменти
Експертка «Освіторії», тренерка проєкту БомбеЗНО та вчителька української мови і літератури в Новопечерській школі Ольга Питюр розповідає, як, не виходячи з дому, давати ефективний зворотний зв’язок учням онлайн, налагодити співпрацю та чути одне одного, навіть коли вас розділяють відстань та монітори. І надає перевірені та апробовані онлайн-інструменти для оцінювання.
Життя і навчання під час карантину. Практичні поради психолога
З Катериною Гольцберг — дитячою та сімейною психологинею, очільницею професійної асоціації дитячих психологів України — наприкінці березня говорили про все, що турбує в умовах навчання, роботи й життя під час карантину та ізоляції:
- від графіка дня до організації дистанційного навчання;
- від балансу віддаленої роботи з домашнім побутом до спілкування з родиною;
- від комунікації вчителів з батьками та дітьми до як справлятися з тривожністю в нинішніх обставинах.
Навчальне відео на всі випадки життя
Гуру та експертка ГС «Освіторія» Тетяна Ткаченко ділилася корисною інформацією про види навчального відеоконтенту та інструментів для створення власного освітнього відео, які можна використовувати як під час карантину, так і поза ним:
- відео як інструмент для «перевертання» класу, дистанційного навчання і не тільки;
- розглянемо відмінність вебінару від відео в записі як навчальних матеріалів;
- із чого почати створення навчального відео;
- основні правила підготовки та зйомки відео;
- інструменти для монтажу відео та використання готового відео.
Профілактика професійного та емоційного вигорання вчителів: ресурси для відновлення
З Наталею Гладких — півфіналісткою світової премії Global Teacher Prize 2020, керівницею інклюзивних проєктів ГО «Бачити серцем», кандидаткою педагогічних наук, спеціальним педагогом та психологинею, консультанткою в методі танцювально-рухової терапії, арт-терапії, фіналісткою національної премії Global Teacher Prize Ukraine 2017 — говорили про важливі та необхідні методи відновлення як фізичного, так і морального здоров’я. Дізнавались, які сфери впливають на наш емоційний стан, та разом визначали, на які аспекти варто звернути увагу кожному з нас.
Організація дистанційного навчання. Дієві поради
Оксана Коваленко — фіналістка національної премії Global Teacher Prize Ukraine 2017, співзасновниця ГО «НОВІ», учителька інформатики та математики Чернігівської спеціалізованої загальноосвітньої школи № 2 з поглибленим вивченням іноземних мов — проводила вебінар, під час якого розкрила базові питання для вчителів через власний професійний досвід організації дистанційного навчання:
- Чому дистанційне навчання не потрібно заміняти онлайн-уроками?
- Як з презентації зробити відеоролик? — покроковий алгоритм.
- Які Google-інструменти використовувати для спільної роботи і групових проєктів?
А також запрошуємо долучатися до наступних вебінарів:
6 травня о 17:30 — вебінар про оцінювання під час карантину від Юрія Гайдученка.
Під час вебінару знайдемо відповіді на запитання:
- криза системи оцінювання: оцінювати чи не оцінювати в період карантину;
- де запозичити досвід побудови системи оцінювання дистанційного навчання, щоб не винаходити велосипед;
- оцінювання як навчання: стратегії формувального оцінювання;
- інструменти формувального оцінювання;
- 20 способів забезпечити ефективний зворотний зв’язок для навчання.
8 травня о 17:30 — вебінар про організацію дистанційної освіти для дітей з особливими освітніми потребами від Наталі Гладких.
На цьому вебінарі розглядатимуть:
- важливість командного підходу в дистанційному навчанні дітей з ООП;
- характеристику команди супроводу;
- функції кожного із членів команди супроводу в дистанційному навчанні;
- практичні інструменти для кожного із членів команди;
- деякі прийоми для організації дистанційного навчання дітей з ООП;
- форми роботи для команди супроводу (зокрема, супервізія).
Якщо ви вже були учасником/учасницею наших вебінарів та бажаєте поділитися враженнями чи конструктивною критикою — будемо вдячні за зворотний зв’язок. Заповнюйте анкету за посиланням, і ми обов’язково врахуємо всі побажання та станемо кращими завдяки вам.
З будь-яких питань щодо вебінарів сміливо звертайтеся на електронну скриньку: webinars@osvitoria.org