Цього місяця можна спробувати дізнатися більше про IT, опинитися на Фарерських островах або пройти віртуальний квест містами України. Бажаєте взяти участь у літературному конкурсі або створити соціальне шкільне підприємство? Можливо, ви хочете перекласти книгу, побувати в «Супермаркеті культури» чи послухати неймовірні лекції від світових експертів англійською мовою? У квітні навіть запустили сайт для пошуку віддаленої роботи, виклали в онлайн документалки від Netflix та дали шанс усім знятися у фільмі з Ді Капріо та Де Ніро.
Фантастичне ІТ і як туди потрапити
Спеціально для школярів 9-11-х класів та вчителів інформатики експерти ділитимуться фундаментальними знаннями та інсайтами ІТ-галузі.
На час карантину запустили освітній онлайн-проєкт, що складається із серії відеоуроків, практичних занять та вебінарів від провідних ІТ-експертів — IT Future: Next Generation. Заняття відбуватимуться двічі на тиждень протягом щонайменше двох місяців на YouTube-каналі компанії. Щотижня роблять анонси вебінарів у соціальних мережах.
Онлайн-гра на Фарерських островах
На Фарерських островах запустили онлайн-проєкт, що дає змогу керувати місцевими мешканцями як екскурсоводами.
Користувачі зможуть оглянути гори, відвідати каскадні водоспади і традиційні фарерські будиночки, не залишаючи своєї кімнати. Також у режимі реального часу можна взаємодіяти з місцевим жителем. Він стане віртуальним екскурсоводом, розкаже історію острова, порадить, які місця можна відвідати після карантину. Онлайн-екскурсоводу можна давати команди: «йти», «бігти» та «стрибати».
Проте вони не повинні загрожувати здоров’ю, інакше віртуальний житель має право не виконувати їх. Віртуальні тури відбуватимуться щодня. Час кожної екскурсії вказуватимуть на сайті.
Літературний конкурс для підлітків «Антитвір-2020»
Карантин змусив Мистецький арсенал перенести дати Книжкового Арсеналу, але він не став на заваді Антитвору-2020! Фестиваль наразі готують на серпень, і в його фокусі — ОПТИМІСТИ та СКЕПТИКИ. Тож запрошують учнів 8-11-х класів традиційно взяти участь у літературному конкурсі без обмежень і цього року поміркувати над темою «Все буде добре. Чи ні?».
«Так, ми живемо в непевні й тривожні часи, але тим більше важливо писати історії — для себе, сучасників та наступних поколінь. Боккаччо під час епідемії написав „Декамерон“, а що напишете ви? Яку позицію оберете — оптиміста чи скептика?»
Цього разу не роблять жодних обмежень у жанрі та обсязі тексту: приймають фантастичні оповідання й реалістичні щоденники, есе, вірші, п’єси та критичні огляди книжок на тему епідемій.
Конкурс проєктів соціальних шкільних підприємств
Соціальне шкільне підприємництво — один з найуспішніших методів розвитку молодіжного підприємництва, соціальної відповідальності та підготовки до свідомого життя вже у школі. Така проєктна бізнес-модель «дорослих» форм підприємництва створюється самими учнями та за їхньої ініціативи і працює за всіма правилами бізнесу, але в рамках школи. Соціальне шкільне підприємництво сприяє і розвитку самої школи як інноваційної інституції.
Фонд «Східна Європа» та німецька неурядова організація ChildFund Deutschland e.V. оголошують конкурс проєктів серед громадських організацій у Донецькій, Івано-Франківській та Житомирській областях. Дедлайн — 15 липня 2020 року. Деталі — за посиланням. Також планують Zoom-конференцію для всіх зацікавлених.
CANactions School
CANactions School підготували насичену програму онлайн-подій англійською мовою, які відбуваються щочетверга о 19:00 у прямому ефірі на Facebook.
✔ 30 квітня 2020 / Міська мобільність після COVID 19. Дискусія за участі Бурхарда Хорна — колишнього голови транспортного підрозділу Департаменту транспорту та міського планування Берліна, Ореста Олесківа — начальника управління транспорту Львівської міської ради, Дмитра Беспалова — CEO А+С Україна.
✔ 21 травня 2020 / Taller Architects: 5 книг, які впливають на нашу практику. Лекція з Хуліаном Рестрепо (Julian Andres Restrepo Molina), архітектором, засновником TALLER.
«Супермаркет культури»
«Супермаркет культури» — це благодійний магазин від Port.agency, де ви можете в один клік купити унікальний товар та підтримати культуру. Це маркетплейс, де, з одного боку, зібралися культурні агенти та творчі індивіди, а з іншого — інституції, яким потрібна підтримка. У «Супермаркеті» можна придбати індивідуальну екскурсію закритим музеєм з його директором, створення власного портрета в прямому ефірі, зустріч тет-а-тет з відомим художником та багато іншого.
Також тут за невелику плату можна знайти лекції відомих діячів культури. До проєкту вже приєдналися Одеський художній музей, Українська кіноакадемія та Національна бібліотека імені Вернадського.
Якщо ви некомерційна організація або митець, у вас є товари та послуги, які підходять для віртуальної полиці, або ви зацікавлені придбати подію, якої немає в переліку, — можна написати та приєднуватись до ініціативи.
Netflix виклав у відкритий доступ свої документальні фільми
Стрімінговий сервіс Netflix виклав 10 документальних фільмів у відкритий доступ на своєму офіційному YouTube-каналі.
Всього безкоштовно можна подивитися 30 епізодів серіалів. Серед них — серіал «Our Planet» про зміну клімату Землі, «13th» про тринадцяту поправку до Конституції США, що скасувала рабство, та інші.
Раніше документальні фільми могли показувати американські школи під час занять. Після того як багато навчальних закладів закрили через коронавірус, сервіс вирішив зробити фільми доступними онлайн.
Віртуальний квест містами України
Компанія Street Quester створила безкоштовну квест-екскурсію Україною. За 45 хвилин учасники можуть відвідати 12 українських визначних місць та дізнатися більше про кожне з них.
На сайті проєкту є інформація про пам’ятки та запитання до кожного блоку. Учасники також можуть скористатися підказкою для відповіді.
Як долучитися:
1. На сайті Street Quester натисни кнопку «Пройти безкоштовно».
2. Зареєструйся, щоб отримати доступ.
3. Почни квест: під час проходження читай інформацію та відповідай на запитання.
На 12 завдань учасники матимуть 45 хвилин.
Грант для перекладу української книги іноземною мовою
Український інститут книги оголосив проєкт Translate Ukraine, мета якого — відшкодовувати витрати на видання української літератури іноземною мовою. У межах проєкту видавництво придбає права на переклад книги іншою мовою та замовить послуги перекладу. Потім Інститут книги частково компенсує витрати на передання прав на твори та на сам переклад.
Грант відшкодує до €4 тисяч за одне видання. Сюди не входять супутні витрати — дизайн, верстка та редагування. Перекладати можна художню літературу, нон-фікшн та книги для підлітків і дітей. На грант можуть подати заявку як досвідчені перекладачі, так і початківці. Подати заявку можна з 16 квітня до 5 травня 2020 року.
Сайт для пошуку віддаленої роботи
В Україні запустили сервіс Reworker, який публікує можливості для фрілансерів та вакансії на повний і неповний робочий день.
Reworker також має розділ «волонтери», де можна долучитися до роботи фондів і організацій.
Зараз розміщення вакансій безкоштовне, а надалі засновник планує монетизувати платформу і запустити платні функції для працедавців. Реєструвати вакансію або шукати роботу можна за посиланням.
Загальноєвропейський онлайн-хакатон
#EUvsVirus — загальноєвропейський онлайн-хакатон від Єврокомісії, країн —членів ЄС, CASERS та інших організаторів. Це майданчик для комунікації громадянського суспільства, інноваторів, підприємців, студентів, викладачів, навчальних закладів та інвесторів з усієї Європи для розробки інноваційних рішень проблем, пов’язаних з коронавірусом. Одна з основних тем: дистанційна робота та освіта. Дата: 24-26 квітня. Реєстрація — за посиланням.
Зйомка у фільмі з Ді Капріо та Де Ніро
Американські актори Леонардо Ді Капріо і Роберт Де Ніро запропонували шанувальникам знятися в новому фільмі Мартіна Скорсезе «Вбивці місячної квітки».
Є лише одна умова: пожертвувати понад $10 для нужденних.
Переможець аукціону проведе один день на зйомках фільму та отримає роль у масовці. Також Ді Капріо і Де Ніро влаштують спільний обід та запросять переможця на прем’єру. Дорогу та проживання в готелі оплачують організатори.
Знаменитості збирають гроші на харчування літнім людям, дітям та іншим вразливим групам під час пандемії коронавірусу.