У Всесвітній день добра, милосердя, благодійності батькам варто залучати дітей до справ, які показують щедрість душі. Це допоможе юним українцям відчути причетність до позитивних змін у країні. Давайте зламаємо стереотипи про допомогу й не будемо віддавати старі речі чи купувати цукерки. До 1 грудня приготували 11 ідей для добрих справ, які можуть змінити чиєсь життя і навіть майбутнє.
Що таке #GivingTuesday
1 грудня 2020 року в Україні відзначать #ЩедрийВівторок. У нашій країні свято з’явилось два роки тому завдяки натхненникам — «Клубу Добродіїв», Фонду родини Загорій, Благодійному фонду «Таблеточки». У світі відзначають його теж не дуже давно — сім років. А наша країна 154-ою приєдналася до #GivingTuesday (міжнародна назва цієї дати).
Мета цього дня — популяризувати добрі справи й волонтерство, нагадати про тих, хто гостро потребує допомоги. А ще про те, що кожному з нас час від часу потрібна підтримка. Медики кажуть, що участь у доброчинних справах добре впливає на фізичне та психологічне здоров’я і навіть подовжує тривалість життя, — розповідає засновниця «Клубу Добродіїв», ініціаторка та ідеологиня руху «Щедрий Вівторок» в Україні Марія Артеменко.
Робити добрі справи можна щодня, але #GivingTuesday допомагає об’єднати в цій місії десятки країн в один і той самий день.
Ідеї для добра, яке повернеться до вас сторицею
1.
Подаруйте дітям з інтернатів квиток у професійне майбутнє замість солодощів.
Давати не рибку, а вудочку: ось девіз гуртків «Перша професія», які діють в більшості куточків України. Ми маємо забути про цукерково-речову допомогу для дітей з сиротинців — у реальному житті вони потребують впевненість у своїх силах та професійні навички.
Під наглядом квалфікованих спеціалістів хлопці й дівчата навчаться справі шиття, кулінарного та перукарського мистецтва, візажу. Після закінчення гуртка «Перша професія» випускники можуть продовжити профільне навчання або одразу влаштуватися на роботу. Саме так завдяки вашій підтримці діти з інтернатів не боятимуться безробітного майбутнього.
Це досяжна місія: за їхніми плечима буде кількарічний досвід практики. А ще цей найдобріший і проєкт «Освіторії» допомагає випускникам інтернатів розтрощити вщент стереотипи про дітей, які виховуються в сиротинцях. «Вони не вміють подбати про себе, неспроможні стати успішними в професії, не готові до самостійного життя» — це точно не про наших наполегливих і роботящих молодих людей. Разом зі своєю підтримкою ви подаруєте їм квиток у професійне майбутнє
2.
Поговоріть з дітьми про доброчинність і волонтерство.
Розкажіть, чому люди цим займаються, як вони почуваються. Хай кожен з вас згадає добрі випадки, як надавав чи отримував допомогу. Навести приклади ситуацій, коли можна проявити піклування. Якщо йдеться про дошкільнят, можна розіграти такі історії за допомогою ляльок чи лялькового театру.
3.
Разом з дітьми ви можете допомогти самотнім сусідам або родичам. Інколи ми не помічаємо тих, у кого не сталося нічого страшного, але вони в чомусь безпорадні. Просто озирніться на людей, які поруч із вами.
4.
Цікаво скласти разом список добрих справ на кожен день протягом місяця. Дотримайтесь усіх пунтктів. Ви супергерої!
5.
Віднести до притулку для безпритульних тварин необхідні речі: ліки, медичні матеріали (бинти, шприци, катетери тощо), сухий корм, крупи, сир, старі теплі речі, попони, іграшки для цуценят та кошенят. Що конкретно треба, можна почитати на сайтах притулків або дізнатися телефоном.
6.
Погодувати бездомних котиків чи собачок це завжди гарна ідея, особливо у холодну пору.
7.
А що, як зробити годівничку для пташок та зібрати сміття на своїй вулиці?
8.
Долучитися до проєктів, започаткованих саме на #ЩедрийВівторок-2020. Почитати про них можна на сайті. Можна взяти участь грошима, часом, талантами, поширенням інформації.
9.
Обрати волонтерський проєкт, який відгукується вашому серцю та стати його частиною. Актуальним і помічним є марафон «Слова – щоб дихати», в якому читають вірші відомі українці. На кошти, зібрані в прямих ефірах, закуповують кисневі концентратори для хворих на важкі форми COVID-19.
10.
Скласти перелік тих, кому ви за щось вдячні в житті.
Написати та передати їм подяки.
З найменшими дітьми можете написати листа вдячності або навіть зробити книжку-подяку з малюнками та колажами людям певної професії, які дбають про інших: вчителям, лікарям, пожежникам, рятувальникам.