Спосіб повністю відмовитися від будь-яких предметів із пластмаси, яка не переробляється, знайшли в британському місті Джорджхем. Місцева школа пропагує екологічне виховання на практиці, за що отримала незвичайний знак якості — «вільна від пластику».
У їдальні повністю відмовились від трубочок. В школу напої поставляють в контейнерах, які переробляються, а п’ють їх лише з багаторазових склянок. Також серед британських дітей раніше були дуже популярними пластикові пакетики із соусами. Тепер їх замінили на великі дозатори.
До цього по п’ятницях дітям видавали морозиво або смузі в пластикових упаковках. Тепер їх накладають з великих контейнерів, які можна використовувати повторно. Якщо без ємностей з пластмаси, яка не підлягає переробці, не обійтися, то учні їх не викидають, а використовують як «сховище» для іграшок в класних кімнатах. Деякі упаковки адміністрація школи віддає назад постачальникам їжі, які вже самі готують їх до вторинного використання або переробки.
На початку такий різкий перехід на «беспластиковий режим» викликав питання ще й з точки зору безпеки. Справа в тому, що британські закони зобов’язують школи закривати їжу, щоб уникнути її зараження. Зазвичай для цих цілей використовують прозору харчову плівку, яка дозволяє чітко бачити, яке блюдо накрите. Але в Джорджхемській школі відмовилися і від неї, замінивши на повністю переробну фольгу. А щоб не забути, що і де лежить, страви підписують.
Знак якості «вільна від пластику» школа отримала від благодійної організації «Серфери проти нечистот», яка захищає світовий океан від пластикового засилля. Два роки тому «Серфери» розробили особливий план відмови від пластику для шкіл, який включав у себе не тільки перелік необхідних для виконання критеріїв, але і програму навчання із захисту навколишнього середовища. Близько тисячі британських шкіл вже подали заявки на «антипластиковий статус».
Нагадаємо, в Україні запустили проект для друку безкоштовної еко-книги для школярів «Врятуй світ».
Читайте також: Школярі на Запоріжжі вирощують овочі та квіти у шкільних теплицях, Новий філіппінський закон зобов’язує кожного учня садити по 10 дерев