Сьогодні, 14 вересня, пройшов другий день одного з наймасштабніших книжкових фестивалів України «Форум видавців» у Львові. Ми вели текстову онлайн-трансляцію. Також записали найголовніше з дискусії «Як навчити вчителя».
Зараз ми зібрали все найважливіше, про що говорили під час сьогоднішніх подій на «Форумі видавців».
Спочатку відбувся майстер-клас з дошкiльної пiдготовки дiтей, де розповідали, як правильно підготувати дітей до школи. Потім була панельна дискусія «Педагогіка партнерства».
На одній з головних дискусій форуму «Як навчити вчителя» говорили про те, як виховати вчителів майбутнього. Стратег міжнародного інституту інтегрального розвитку Катерина Ясько вважає, що діти страждають від булігну через вчителів.
«У нас багато травмованих педагогів, з ними повинні працювати спеціалісти. Тому що через це в школах багато булінгу і діти страждають, тому з багатьма вчителями треба буде попрощатися»,— каже вона.
Керівник напряму «Підготовка та підтримка учасників програми «Навчай для України» Світлана Осауленко вважає, що за 5 років ми втратимо близько 20% викладачів. «Вони будуть на пенсії, а поки що немає ким їх замінити», – вважає експерт.
Олена Северенчук, організатор Global Teacher Prize, менеджер креативних проектів ГС «Освіторія» розповіла про їхнє опитування, згідно якому виявилося, що в Україні вчителів не дуже поважають: «82% вчителів незадоволені своїм соціальним статусом, 44% киян вважають, що вчителі непотрібні».
А президент Міжнародної асоціації шкільних директорів (Фінляндія) Арі Покка розповів, що найбільше він пишається незалежними вчителями в його країні.
Також Катерина Ясько вважає, що нам треба відкрити двері для вчителів та педагогів з усього світу. Це, за її словами, допоможе розвитку української освіти.
На майстер-класі «Як зрозуміти дитину» усі обіймалися і вчилися приймати компліменти на свою адресу. А психолог, яка проводила майстер-клас, Марина Вострова вважає, що всім необхідна емпатія. «Вона дуже важлива. Емпатія є в усіх, це вроджена здатність, вона слугує розвитку дитини», – говорить Вострова.
Наприкінці дня відбувся майстер-клас Романа Шияна «Моделювання навчальних програм за Стандартом Нової української школи».