З 13 по 17 вересня у Львові проходить один з найпопулярніших книжкових фестивалів України «Форум видавців». Ми підготували добірку книг для батьків, які їм буде корисно прочитати

«Правила батьківства», Річард Темплар

Books_Template_Forum_1

Автор вивів понад сотню правил, яких слід дотримуватися батькам, щоб виростити щасливих і впевнених у собі дітей. Він пише, що, можливо, 109 правил — це забагато, але насправді це необхідна кількість. Адже батьки проходять з дитиною всі етапи її дорослішання — вигодовування, підгузки, перші кроки, перші слова, початкова і середня школа, секс і рок-н-рол.

Темплар відзначає, що підготуватися до батьківства неможливо. Адже це випробування стійкості і нервів. Спочатку батьки потерпають, коли міняють дитині підгузки або купають її, а коли цей етап завершується, постає новий, не менш складний. Він наголошує, що батьків обов’язково чекає не тільки радість і обійми, а й розчарування, страхи та сум’яття. Але якщо все зробити правильно, то діти виростуть щасливими та врівноваженими.

У книзі сказано: не треба напружуватися, а завжди пам’ятати, що ніхто не ідеальний. Майже кожне правило іноді можна порушувати і не треба намагатися зробити все. Також слід пам’ятати, що ховатися від дітей не заборонено, а бажання втекти від усього цього подалі — це нормально. Але до дітей треба ставитися з повагою і не забувати, що однієї любові замало для виховання дитини.

«Поштовх. Як допомогти людям зробити правильний вибір», Річард Талер, Кас Санстейн

Books_Template_Forum_2

Як вплинути на вибір людини, не вдаючись до маніпуляцій, заборон чи наказів? Це питання, над яким б’ються багато батьків. Автори пропонують концепцію поштовхів, або наджів. З їхньою допомогою можна сприяти розумним покупкам та інвестиціям, вживанню здорової їжі та багатьом іншим корисним речам. Тобто підштовхнути людину до «правильних» дверей, зберігаючи свободу вибору кожного.

Це те, що дуже часто потрібно батькам, адже заборони та крики мають вкрай негативні наслідки. А як ще пояснити, що харчуватися слід здоровою їжею, уроки треба вчити, а митися — це взагалі закон. Автори за допомогою іронії показують, як у кожному з нас уживається два «Я»: раціональний містер Спок й ірраціональний Гомер Сімпсон. І як за допомогою поштовхів можна скеровувати їх у правильному напрямку.

«Тесла та машина на космічній енергії», Лука Новеллі

Books_Template_Forum_3

Головний герой книги — Нікола Тесла. Він від першої особи у веселій формі розповідає читачам про себе, свої пошуки та винаходи. До того ж, розповідь підкріплена ілюстраціями — картинами та гравюрами, які наближають читачів до тих часів.

У книзі розповідається і про загальну ситуацію з наукою в період життя Тесли, якою була наукова думка та погляди в країні науковця й у світі в цілому. Такий підхід дає змогу краще зрозуміти важливість та геніальність відкриттів Тесли, беручи до уваги епоху, в якій він жив. Щоб краще зрозуміти описаний матеріал, кожна публікація містить прикінцевий словничок основних персонажів, подій та явищ, згаданих у книжці.

«PYTHON для дітей. Веселий вступ до програмування», Джейсон Бріґґс

Books_Template_Forum_4

Книжка допоможе вивчити основи однієї з найпопулярніших сучасних мов програмування — Python, яка підходить для новачків завдяки своєму простому і зрозумілому синтаксису. Прості й дотепні принципи допоможуть читачам крок за кроком пізнати тонкощі мови Python.

Дитина навчиться використовувати основні елементи цієї мови — списки, функції, модулі, малювати вбудованими інструментами Python та анімувати зображення. Також зможе сама написати дві комп’ютерні гри: забавку з м’ячем «Скок!» та бродилку «Містер Руки-палички біжить до виходу».

«Не в капусті й не лелека», Анна Герцог

Books_Template_Forum_6

Батьки часто задаються питанням, як розповісти своєму сину чи доньці, звідки беруться діти. Історії про капусту та лелеку вже давно не актуальні і в них ніхто не повірить. Тому на допомогу приходять такі книги, які нарешті стали виходити українською мовою.

Німецька авторка пропонує поговорити, звідки ж беруться діти, на прикладі сім’ї Оскара та Мії, у якій чекають ще на одного малюка. У дітей, звичайно, з’являється багато запитань. Чи падає малюку на голову їжа, коли мама обідає? Чим відрізняються хлопчики від дівчаток? На всі дитячі запитання книга має делікатні пояснення з цікавими розповідями та картинками.

Анна Герцог ділить книгу на кілька частин. Одна — це спілкування дітей із татом і мамою, запитання-відповіді, різноманітні життєві ситуації, наприклад, похід до лікаря. Друга — це пояснювальні записки, які дають змогу зрозуміти, що таке гормони, як довго малюк росте в животі матері, що таке сперматозоїди та яйцеклітини, як з’являються близнюки, що таке штучне запліднення та багато іншого.

SEX, Ґонік Ларрі, Крістін ДеВо

Books_Template_Forum_5

Це, напевно, найпотаємніша тема для попередніх поколінь. Адже в СРСР сексу не було, а сама тема вважалася табу. Але часи змінюються і люди розуміють, що секс є частиною нашого життя і про нього треба говорити. У тому числі з дітьми.

Книжка є добрим порадником-коміксом майже з усіх питань людської сексуальності. Вона дуже інформативна і смішна. Тут є про бджілок та про рибок, але є й набагато глибше проникнення в тему. Що ми знаємо про секс? Як це взагалі працює? Що й чому ми при цьому відчуваємо, як зробити так, щоб було тільки добре й не доводилось плакати після приємного. Автор пише про все — кохання, шлюб, випадкові зв’язки, безпечний секс — усе описано дотепно і з науковою достовірністю.

Поділитися цією статтею