12 освітніх проектів, яким ви можете надати бюджетне фінансування

У Києві розпочалося голосування за проекти «Громадського бюджету», яке триватиме до 15 вересня. Загалом до нього допустили 940 проектів на суму понад 510 млн грн, над якими працювали 389 команд. Кошти з міського бюджету отримають проекти, які наберуть найбільшу кількість голосів киян і отримають прохідні місця в публічному рейтингу. Ми ознайомилися з освітніми проектами і пропонуємо вашій увазі 12 з них.

Київський мовний центр Lingva.Hub

Бюджет:

2 950 000 грн

Реалізація проекту:

2019 рік (березень-листопад)

Для чого:

Знання англійської та інших іноземних мов серед киян є вкрай низьким порівняно з іншими європейськими столицями, до того ж немає Центру мов.

Проект передбачає безкоштовне навчання киян іноземних мов (англійська, німецька, французька), а також української на базі соціального проекту з вивчення іноземних мов — онлайн-платформи Lingva.Skills.

Крім того, у Києві буде створено мовний центр (хаб), де можна буде отримати додаткові послуги, а також проходитимуть різноманітні навчальні заходи і тестування.

Лабораторія інформаційно-комунікаційних технологій центру STEM-освіти Київської МАН

Бюджет:

316 991 грн

Реалізація проекту:

на проведення тендера, підписання договорів тощо відводиться 6 місяців з дати надходження коштів на рахунок

Для чого:

Для роботи учнів над інноваційними проектами Київській МАН необхідне високотехнологічне обладнання та програмне забезпечення.

Завдяки цьому проекту буде придбане обладнання для створення лабораторії на базі центру STEM–освіти. Це надасть учням можливість набути практичних навичок у налагодженні та вдосконаленні обладнання інформаційних мереж, роботі з SQL SERVER та великими масивами даних.

А також дасть змогу інтенсифікувати освітній процес, забезпечить науковий характер освіти з подальшою його інтеграцією в міжнародний освітній та науковий простір.

Київська школа безпілотної авіації DroneDonDon

Бюджет:

408 000 грн

Реалізація проекту:

10 місяців

Для чого:

У сучасному світі дедалі інтенсивніше використовується повітряний простір, у тому числі безпілотними засобами.

DroneDonDon — це освітній проект, орієнтований на навчання молоді основ безпілотної авіації, пілотування різних типів БПЛА, правил польотів та відповідального використання повітряного простору України та інших країн.

Відкрита молодіжна школа звукорежисерів NoiseOff

Бюджет:

300 000 грн

Реалізація проекту:

рік

Для чого:

Вирішити проблему зменшення кваліфікованих кадрів, відсутності безоплатних студій для отримання практичних навичок у сфері звукорежисури.

Проект дає можливість отримати альтернативне університетському навчання.

Для цього створюється простір, обладнаний для проведення безкоштовних занять з таких дисциплін:

– основи теорії звуку і музики;

– студійний звукозапис, зведення;

– звукорежисура у сфері кіно, радіо і телебачення;

– саунддизайн.

Kyiv Radio School Child

Бюджет:

400 000 грн

Реалізація проекту:

11 місяців

Для чого:

Боротьба із стереотипним мисленням, браком медіаграмотності, а також наголос на важливості творчої реалізації і професійної орієнтації.

Проектом передбачена комунікація з дитячою аудиторією за допомогою освітньої програми, яка реалізовуватиметься на базі радіостанції «Київ–98 FM».

Проект націлений на формування навичок роботи в колективі, проявлення творчих здібностей дітей, реалізацію ними власних медійних проектів. Радіо, як ігровий інструмент, допомагатиме розкривати творчий потенціал учнів та відіграватиме виховну й освітню функції, вважають автори проекту.

Faraday Junior. Створення наукового демонстраційного простору з фізики для школярів

Бюджет:

1 691 880 грн

Реалізація проекту:

до кінця 2019 року

Для чого:

У багатьох школах немає взагалі або є лише застаріле обладнання для фізичних експериментів та проведення робіт за межами програми.

Автори проекту говорять, що STEM-освіта передбачає співпрацю учнів з науковцями і регулярний доступ до вимірювального обладнання, що неможливий у рамках більшості шкіл.

Тому, на їхню думку, позашкільна освіта з фізики потребує створення та оснащення простору для виконання учнями навчальних наукових проектів з фізики та астрономії, проведення демонстрацій з фізики на фізичному факультеті КНУ ім. Шевченка за підтримки Київської Малої академії наук.

Молодіжна школа медіапроектів

Бюджет:

628 535 грн

Реалізація проекту:

впродовж першого півріччя 2019 року

Для чого:

Щоб забезпечити молоді безкоштовний доступ до сучасних засобів створення якісного відеоконтенту.

Цим проектом буде створена безкоштовна навчальна платформа для надання киянам можливості реалізувати свої творчі задуми й уподобання у сфері створення медіаконтенту із залученням фахівців у галузі телевиробництва.

«Це будуть безкоштовні курси для розвитку школярів і молоді міста та простір акумуляції ідей і креативних думок», — запевняють автори проекту.

Школа критичного мислення для киян «Гармата»

Бюджет:

72 500 грн

Реалізація проекту:

11 місяців

Для чого:

Є необхідність формувати критичне, послідовне мислення в умовах інформаційного перевантаження.

Мета проекту — допомогти молоді ознайомитися з найкращими надбаннями культури мислення: філософії, естетики, мистецької критики тощо.

Його автори вже понад два роки проводять дискусійні клуби, публічні лекції та займаються гуманітарними дослідженнями. Зараз вони хочуть створити платформу для всіх киян.

Школа-студія кіно та 3D-анімації Spark

Бюджет:

477 337 грн

Реалізація проекту:

рік

Для чого:

У зацікавленої молоді немає безкоштовного доступу до сучасних засобів кіновиробництва, створення анімації та 3D-графіки.

Завдяки проекту буде створена безкоштовна школа для навчання дітей та молоді.

«Упродовж навчання охочі будуть працювати з відеоапаратурою, займатися створенням 3D-моделей та текстур, анімації, композитингу та візуальних ефектів. В Україні сьогодні немає безкоштовного доступу до навчання й такої техніки. Це робить проект унікальним», — говорять його автори.

Освіта для школярів у лікарні

Бюджет:

1 144 542 грн

Реалізація проекту:

4 місяці

Для чого:

Проект покликаний забезпечити дітей шкільного віку можливістю здобувати знання на рівні з однолітками на базі закладу охорони здоров’я. Це соціальний проект, завдання якого — надати рівні права на навчання дітям на стаціонарному лікуванні в опіковому центрі.

Він має на меті створити навчальний клас з вчителями, які допоможуть маленьким пацієнтам не відставати від шкільної програми. До того ж вони не втрачатимуть зв’язок зі світом і зможуть легко влитися у шкільний колектив одразу після одужання.

Практичні заняття «Сучасні технології цифрового виробництва» для старшокласників

Бюджет:

771 840 грн

Реалізація проекту:

6 місяців

Для чого:

Більшість шкіл не мають матеріально-технічної бази, щоб відповідати новим компетентностям НУШ: інноваційність і технологічність.

Проект пропонує на базі однієї з найбільших в Україні інноваційних лабораторій проводити заняття для учнів старших класів для ознайомлення із сучасними технологіями цифрового виробництва. Діти отримають прикладні знання, які допоможуть їм визначитися з майбутньою професією.

Поділитися цією статтею