Цей рік був насичений подіями та візитами справжніх світових освітянських зірок. Вони ділилися власним досвідом, проводили майстер-класи, давали поради батькам і вчителям, а ще всі вони помітили, що українці прагнуть навчатися, реформувати освіту та змінюватися на краще. Ми підготували для вас добірку ексклюзивних матеріалів із суперспікерами Освіторія Хабу. Чекайте на наші наступні події — 2020 рік обіцяє бути гарячим. 

Навчити дітей вчитися: 5 порад батькам від Барбари Оуклі

У дитинстві вона боялася математики як смертельної хвороби, тому обрала фах філолога. Але у 26 почала зі шкільного курсу алгебри і врешті отримала докторський ступінь з інженерних наук у 59. Власним прикладом Барбара Оуклі, авторка найпопулярнішого онлайн-курсу на Coursera, доводить: люди не діляться на гуманітаріїв і технарів. Якщо ваша дитина заявляє, що математика надто складна для неї і, зрештою, можна успішно прожити й без технічних наук, ця стаття точно для вас. Барбара Оуклі та її чоловік Філіп діляться порадами для батьків, як подолати страх дітей перед складними предметами і чому тренувати дисципліну важливіше, ніж шукати мотивацію.


Історія вчительки, яка рятує дитячі життя

10 років Меґґі Макдоннелл працює у школі спільноти корінних мешканців Канади — інуїтів на крайній півночі країни. У тій місцевості підлітки часто прогулювали школу заради випивки і наркотиків, нерідко вчиняли самогубства. Але вони повернулися за парти на уроки Меґґі, бо ті змінювали їхнє життя. Як завоювати довіру складних підлітків і перетворити їх на найактивніших членів громади, ми розпитали у володарки Global Teacher Prize 2017 Меґґі Макдоннелл. До Києва вона приїхала на відкриття Освіторія Хабу — місця сили української освіти.


Мелісса Сальґеро, вчителька і володарка Ґреммі — про музику, креативність і віру в себе

Мелісса Сальґеро, одна з найкращих вчителів світу за версією Global Teacher Prize, розповіла «Освіторії» про те, де шукати сили та віру в себе і чому так важливо, щоб учні почувалися справжніми чемпіонами та не боялися помилок.


Концентрація третьокласників — не більш ніж 9 секунд: Арман Дусе про сучасну освіту

Про Армана Дусе прогресивна світова освітянська спільнота говорить так само часто, як в українських новинах обговорюють курс долара і ціни на газ. Він — міжнародний експерт у галузі освіти, коуч, педагог, автор книжок-бестселерів «Залізна людина» (адже підкорив тріатлон Ironman) і «Teaching in the Fourth Industrial Revolution» («Навчання під час Четвертої Промислової Революції»). А ще — він один з півфіналістів світової премії Global Teacher Prize. Пан Арман поділився міркуваннями про головні завдання вчителя сьогодні, захопливими педагогічними історіями та назвав основні виклики цифрової епохи. Склали для вас цитатник найцікавіших думок учителя зі світовим ім’ям.


Джек Ма: Чого варто вчити дітей з початкової школи, аби підготувати до майбутнього?

Про освіту майбутнього з українцями поговорив легендарний Джек Ма на Київському Міжнародному Економічному Форумі. Засновник Alibaba, колись викладач, а нині один з найуспішніших підприємців у ​​світі. Відомий також своєю дискусією з Ілоном Маском про те, хто розумніший штучний інтелект чи люди. Креативність, інновативність, незалежне мислення — ось що головне, на думку найбагатшого азійця світу.

Поділитися цією статтею