Під час Серпневої конференції для освітян засновник студії онлайн-освіти EdEra Ілля Філіпов розповів про результати та підсумки онлайн-курсу для вчителів початкової школи. Він стартував 1 лютого і був обов’язковим для вчителів молодших класів НУШ. Курс розробили спільно з Міністерством освіти і науки та громадською спілкою «Освіторія».
Про курс
Курс триває й наразі. Його можна проходити в будь-який час. Але обов’язкова його сесія тривала 4 місяці. Він складався з 6 змістових блоків: загальний огляд, організація класу, інтегроване навчання, методики викладання в 1-му класі, нейропсихологія, інклюзивна освіта.
У курсі 97 навчальних відео, а також короткі конспекти і додаткові матеріали, які можна роздрукувати і використовувати на уроках. Разом це близько 220 завдань, можливість вільного обговорення всіх тем.
Ушестеро більше
Перше, що з’ясувалося, — замість 22 тисяч вчителів, для яких курс був обов’язковим, на нього зареєструвалися 151,6 тисяч користувачів. Це перевищило кількість учасників більш як у шість разів.
83 тисячі з них вже отримали сертифікати. Вони правильно виконали понад 160 завдань.
Найбільше користувачів отримали від 90 до 99 балів зі 100 можливих.
Тисячі дзвінків і листів
У перші два тижні роботи курсу було дуже багато проблем, пов’язаних з комп’ютерною грамотністю вчителів. Ми отримували близько тисячі дзвінків і листів на день. Наша команда вижила і всім відповіла.
Незважаючи на ці проблеми, ми дуже раді, що вчителі мали змогу попрацювати із сучасним веб-інтерфейсом у будь-який вільний для себе час.
Запит на якісний ресурс
Якщо говорити про ініціативність, то такої швидкості, з якою новини розходяться у вчительських Facebook-спільнотах, немає майже ніде. Це просто неймовірно, як вчителі це роблять. А ми працюємо над проектами для дуже різних цільових аудиторій.
Попит на справді якісні матеріали, особливо практикоорієнтовані, дуже великий. В Україні доволі мало матеріалів гарної якості, з гарним дизайном і ліберальною формою виконання.
Статистика
Всього переглянуто 29,5 млн сторінок.
Піковий час навчання — 20-21 година.
Вчителі виконали більш як 10 млн завдань і переглянули понад 5 млн разів навчальні відео.
Майже всі відео переглядали повністю.
Жінок взяло участь у 3,5 разів більше, ніж чоловіків. Найбільше користувачів — у віці 25-34 роки.
Понад 63 тисячі — жінки і більш як 20 тисяч — чоловіки.
Спільнота проактивних
Ми отримали багато відгуків. Але хочеться зупинитися на одному крутому. Це був момент пікового навантаження, до нас надходила маса запитів, а нас було лише п’ятеро.
Тому ми написали у Facebook, і до нас доєдналося багато волонтерів. Ми створили методичні матеріали, як відповідати вчителям і як їм можна допомогти. Завідувач кафедри педагогіки Львівського обласного інституту післядипломної освіти Марія Барна створила групу у Facebook, в якій наразі вже 25 тисяч користувачів.
Вона щодня збирала запити від них, структурувала і направляла нашій команді. Це була дуже крута спільнота вчителів, які справді об’єдналися навколо спільного вирішення проблем.