Як привчити дитину до мистецтва — книжка-квест «Мій музей»

Зображення: osnovypublishing.com

Розмірковуєте, як заохотити дитину відвідати музей? І як її змалечку привчити до мистецтва? Тут може допомогти книга-зошит «Мій музей», яку нещодавно видало видавництво «Основи». Ми ознайомилися з нею і розповідаємо, як вона може допомогти вашій дитині.

Що це і навіщо?

Це робочий зошит — книга з мистецтва на основі колекції Національного художнього музею України. Її можна не лише читати. На її сторінках наймолодших читачів заохочують також писати, малювати і навіть вирізати. Наприклад, серед перших завдань — розфарбувати музей, сфотографувати та викласти в Instagram.

Мета видання — познайомити дітей з мистецтвом, зацікавити ним і заохотити до пізнання. Цільова аудиторія зошита: від 7 до 15 років. Найменші діти зможуть дізнатися про ази мистецтва. А старші вже запам’ятають імена ключових українських художників, щоб потім детальніше ознайомитися з їхньою творчістю.

Ази мистецтва

Діти дізнаються, що таке мистецтво, яке воно буває, які інструменти та матеріали використовують художники.

Також — які існують види і жанри образотворчого мистецтва, які особливості кожного з них. Що таке перспектива і формат, або чому здається, що всі ікони схожі між собою.

«Ти художник, якщо свої почуття зможеш виразити малюнком чи віршем» — пишуть авторки книжки Лідія Аполлонова та Світлана Лібет. Поруч демонструють підписи відомих митців, їхні автопортрети. А ще — пропонують дитині створити власний художній підпис.

Інтерактив

Це інтерактивне видання, яке комунікує з дітьми. Наприклад, розповідає та пояснює все Музейний Лев, який вже 119 років стоїть біля входу до музею. А Козак Мамай роздає завдання, які необхідно виконати.

Малювання, писання та вирізання також є частиною інтерактивності. Дитина повністю взаємодіє з книжкою. Від пізнання нової інформації до відвідування музею.

Поле для креативу

Зошит вчить дітей творчості. По-перше, він надає всі необхідні знання для того, щоб почати творити. По-друге, пропонує зробити це одразу тут, на своїх сторінках. А ще — надихає, дає змогу маленьким читачам відчути себе митцями.

Адже видання не просто вчить дітей повторювати те, що вже створили інші. Воно дає їм можливість втілювати щось своє. Скажімо, подивитися на приклад і зробити все навпаки — розфарбувати ікону іншими кольорами. Або домалювати тіло до голови скульптури. Чи зобразити власний автопортрет і створити свою авторську мистецьку афішу.

Запрошення до музею

Скажіть відверто, чи часто ваша дитина проситься сходити до музею? Особливо до такого, де нема динозаврів? Якщо так, вітаємо — у неї великий потяг до мистецтва. Але частіше дітям, і навіть їхнім батькам, там не цікаво. На жаль, це пов’язано із застарілим підходом до промоції експонатів і їхнього піару в багатьох українських музеях.

Саме для того, щоб змінити цей підхід, і створили цей робочий зошит у співавторстві з Національним художнім музеєм України. Він заохочує дитину відвідати музей, детально ознайомитися з його експонатами, тим паче, що в неї вже буде початковий запас мистецьких знань, який допоможе краще розуміти представлені роботи. До того ж відвідати музей треба ще й для того, щоб виконати деякі завдання в цьому робочому зошиті.

А це вже справжній квест.

Поділитися цією статтею