Реформа НУШ впевнено перейшла з початкової школи в базову. Попри війну, освітяни очікують на нові підручники та готуються навчати за «нушівськими» програмами. Як підготуватись учителям? Як працювати з програмами НУШ? Що потрібно знати про заповнення журналу у базовій школі? Зібрали для вас найцікавіші матеріали.

Реформа НУШ і війна: які зміни чекають середню школу з 1 вересня

У 2021 році стартував пілот НУШ у базовій школі — п’яті класи понад 130 шкіл з усієї України. А цьогоріч у вересні старт НУШ має відбутись в усіх 5-х класах України. Очікується, що п’ятикласники вчитимуться по-новому, за Держстандартом базової середньої освіти. Чи не відтермінує війна початок впровадження реформи? За якими підручниками навчатимуться п’ятикласники? Чи достатньо знань в українських вчителів, щоб займатися нововведеннями якісно? Та коли оприлюднять детальні методичні рекомендації від МОН? За відповідями «Освіторія.Медіа» звернулася до Романа Шияна, керівника робочої групи зі створення нових стандартів освіти.


Заповнюємо класний журнал у 5-х класах НУШ

Закінчення семестру не за горами. Саме час поговорити про те, як правильно виставляти підсумкові та семестрові оцінки і заповнювати класні журнали за вимогами НУШ. Пропонуємо короткий огляд основних положень, які допоможуть упорядкувати сторінки класного журналу тим, хто в цьому навчальному році почав працювати в 5-х класах за новим Державним стандартом базової середньої освіти НУШ. У матеріалі зібрали всі особливості виставлення оцінок у різних освітніх галузях.


Діти НУШ: хто вони та як їх навчати?

Хто такі діти НУШ? Що ми маємо знати про них? Як нам спілкуватися з новим поколінням, щоб вони хотіли вчитися? Усім цим запитанням присвячено окремий модуль безкоштовного онлайн-курсу «НУШ: базова середня освіта». Експертка модуля дитяча та сімейна психологиня Катерина Гольцберг пояснює головне, що треба знати про дітей НУШ.


Програми НУШ: які вони є та як учителю з ними працювати?

Цьогоріч попри всі перепони Нова українська школа здійснила перехід із початкової школи в базову. Важливою передумовою підтримки реформи НУШ є розроблення і впровадження програм для цього освітнього рівня. Що це за програми? Хто їх має створювати та втілювати? Як вони допомагають реалізовувати вимоги Державного стандарту базової середньої освіти? На ці та інші питання підготувала відповіді експертка УЦОЯО Юлія Романенко. У матеріалі зібрали пояснення, посилання на норми чинного законодавства та досвід учасників всеукраїнського експерименту — педагогічних колективів пілотних закладів освіти.


12 запитань до вчителя, який з 1 вересня навчатиме 5-ті класи НУШ

Коли у 2021 році стартував пілот НУШ у базовій школі, навчальний заклад Олександра Черкаса не пілотував новий Державний стандарт базової середньої освіти. Але педагог узяв ініціативу у свої руки: навчався, проходив курси і тренінги. І тепер повністю готовий навчати п’ятикласників із 1 вересня за новими стандартами в умовах дистанційки. Своїм досвідом Олександр ділиться з «Освіторією».

Поділитися цією статтею