Сидіти і зазубрювати напам’ять — не найкраща стратегія навчання школяра. Нейронауки дозволяють знайти неочевидні способи підвищити інтелектуальний потенціал людини. Плавати, грати в онлайн-ігри, розв’язувати задачі… Що ще потрібно розумній дитині?

Як збільшити словниковий запас дитини?

У дітей з малозабезпечених родин значно менший словниковий запас, ніж у їхніх однолітків із заможних родин. Нове дослідження фахівців Каліфорнійського університету в Берклі (США), опубліковане в червні 2021 року, доводить: проблеми дітей виникають через пригнічений психологічний стан батьків з економічними проблемами. Чому так стається та чи можна виправити ситуацію? Переклали найцікавіші висновки дослідження.


Як налаштувати мозок на іноземну мову? Оприлюднили нове дослідження

Виявляється, поліглотам легше даються іноземні мови з тієї самої причини, що й балерині легше опанувати сальсу чи бачату: організм готовий до цього. От тільки в хореографії йдеться про пластичне тіло, а у мовах — про пластичний мозок. Саме це довели нейрофізіологи Каліфорнійського університету в Сан-Франциско, провівши своє дослідження.


Математика розвиває мозок підлітків — дослідження Оксфордського університету

Мозок людини завершує формуватися аж у 23 роки. Тож на інтелектуальний потенціал підлітка все ще можна вплинути. Чим тінейджер регулярно займається, що дивиться та слухає — не просто його вибір, а й спосіб активного саморозвитку. Або навпаки. І математика — найкращі «харчі для мозку», як довели оксфордські вчені. То як математика впливає на мозок тінейджера?


Усе про комп’ютерні ігри: як вони впливають на навчальні здібності дітей?

Чи всі комп’ютерні ігри шкідливі? Чи справді вони негативно впливають на психіку дітей та погіршують їхню здатність навчатися? Зібрали всі за і проти відеоігор. Виявляється, вони можуть бути корисними для ваших дітей.


Мозок сучасного малюка пристосувався до гаджетів — дослідження

Американські нейробіологи змінили ставлення до гаджетів у житті дитини. Вони провели метадослідження і переконалися, що планшети та ноутбуки можуть бути корисними для сучасних малюків уже з двох років. Адже і їхня нервова система змінилася порівняно із сучасними школярами: людина поступово адаптується до життя з гаджетами.

Поділитися цією статтею