Як зробити стильні крашанки: 25 простих способів

Трохи більш як тиждень залишилося до Великодня. Напередодні можна зробити чимало разом з дітьми: згадати рецепти великодніх пасок, оформити дім по-святковому, потренуватися заздалегідь, як робити крашанки. Є цікаві способи, які діти із задоволенням спробують, а результат буде настільки яскравий, що запам’ятається як щось чарівне.

1. З природними прикрасами

У вас будуть стильні крашанки, якщо на яйці буде чітко видно обриси листочка. Для цього прикладаємо листочок петрушки, кропу чи руколи до шкарлупи та закріплюємо капроновою шкарпеткою або шматком марлі. Кінці зв’язуємо. Занурюємо в розчин харчового барвника, залишаємо на ніч. Потім виймаємо яйце, прибираємо листок і отримуємо його силует на шкаралупі. Якщо цей варіант впізнаваний, то його різновиди малознайомі. Адже листок  можна замінити дрібними квіточками чи пір’ям. А ще — вирізати з картону силуети тварин, улюблених речей: і не обов’язково бути митцем — необхідне зображення можна вирізати із журналу.

2. З бульбашками

Робимо однотонну крашанку (її можна пофарбувати лушпинням цибулі, відваром червоної капусти, харчовим барвником). На бульбашкову плівку для пакування наносимо харчовий барвник іншого кольору. Загортаємо яйце в неї. Отримуємо крашанку в рясні цяточки.

3. У фользі

Робимо густі розчини харчових барвників (замість склянки води на пакетик беруть 1–2 чайні ложки води). На фольгу наносимо кілька широких смуг різного кольору (одна під одною). Загортаємо в неї яйце. Залишаємо на кілька годин. Матимемо крашанку з незвичним орнаментом. Є спосіб ще простіший: загортаємо варені яйця в яскраву кольорову фольгу і так подаємо на святковий стіл. Якщо є час та бажання, можна зробити паперові квіти, бантики зі стрічок, вуха та очі кролика з паперу та все, що заманеться, і приклеїти клейовим пістолетом до фольги.

4. Смугасте та картате

Обклеюємо яйце смужками скотчу. Кладемо його всередину вінчика збивачки і так занурюємо в розчин харчового фарбника на пів години. Потім скотч знімаємо — вийдуть білі смужки. Але можна клеїти нові (наприклад, перпендикулярно першим, щоб вийшло картате яйце) та занурювати в розчин іншого кольору.

Ще один спосіб зробити смужки: натягнути на яйце гумки для волосся. Занурюємо в розчин харчового фарбника на пів години.

5. Мармурові

Мармуровий ефект можна отримати, обвалюючи яйця в суміші харчового барвника та рослинної олії. Додайте столову ложку рослинної олії в миску з барвником та перемішуйте (одноразовою ложкою чи трубочкою для напоїв), щоб бульбашки олії вийшли. Акуратно покладіть яйця в миску на кілька секунд. Зніміть надлишки барвника та олії паперовим рушником і поставте на охолоджувальну решітку для висихання. Після повного висихання сухою тканиною витріть залишки олії.

6. Вітальні

Напишіть «Великодень» — по одній літері на кожному з 10 яєць. Кожна крашанка має бути однотонною, але всі можуть бути різного кольору, а літери напишіть маркером. Виставте яйця на столі підряд, щоб читалося слово. Також можна зробити трафарети літер та пофарбувати так само, як у способі №1.

7. Акварельні

Густий розчин фарбника можна піпеткою крапати, доки яйця на підставці (одноразовій тарілці, яку не шкода). Хай колір розтечеться на поверхні шкаралупи — отримаємо ефект акварельних фарб.

8. «Французькі»

У хід підуть особливі трафарети: наклейки для французького манікюру. Занурте на пару годин у розчин харчового фарбника (наприклад, червоного), а потім зніміть наклейки і покладіть яйце в розчин жовтого кольору. Матимемо жовтогарячі крашанки, на яких немов намальовані жовті півмісяці. Можна не робити другу процедуру, а залишити місця, що були під наклейками, білими.

9. Космічні

Фарбуємо яйце в розчині блакитного харчового барвника. Посипаємо сухими харчовими фарбниками: фіолетовим, рожевим, сірим — не всю поверхню, а сиплемо по дрібці в різні місця та втираємо. Зверху можна набризкати жовтий барвник — будуть зірки.

10. Пташині

Отримаємо чарівні яйця дрозда, якщо пофарбувати куряче в блакитний колір харчовим барвником, а потім нанести бризки золотого та коричневого. Розбризкувати можна зубною щіткою або пензлем (не малювати, а струшувати зі щетинок).

11. Із відтінками кольору

Занурте варене яйце в розчин харчового барвника. Тепер занурте його лише частково (половину по вертикалі, наприклад) на довший проміжок часу. Повторіть: наприклад, тепер лише половину по горизонталі). Матимете, скажімо, червону крашанку, яка має бліду частину, насичено-червону та темно-червону.

12. Із білим маркером

Коли йдеться про біле яйце, мало хто згадує про білу фарбу. Але якщо з допомогою харчових барвників зробити коричневі крашанки, до них дуже пасуватиме білий маркер. Спробуйте лінії, візерунки або навіть напишіть коротенькі вітання з одного-двох слів (наприклад: «здоров’я», «успіху» тощо). Можна брати крашанки з кошика із заплющеними очима та читати, яке побажання вам дісталося.

13. Яйця-курчатка

Це цікавий спосіб додати ще більше колориту на великодній стіл, який особливо сподобається малечі. Пофарбуйте яйця жовтим харчовим барвником. Після висихання маркером намалюйте курчат: очі, дзьоб, лапки, крильця.

14. Крапчаті

Підійде лише олівець з пензликом. Яйця фарбуємо харчовими барвниками, кожне в один колір. Пензлик вмочуємо в густий розчин харчового барвника. Наносимо відбитки на яйце — будуть крапки.

15.Фантастичні

Беремо суміш з 50 мл води та стільки ж оцту, занурюємо туди серветку, віджимаємо. У вологу серветку загортаємо яйце. Край закручуємо гумкою для волосся. Густим розчином харчового барвника капаємо просто на серветку (або надягаємо одноразові рукавиці та малюємо по ній пальцем). Наносимо 3–4 різні кольори. Залишки змішуємо та через спрей розбризкуємо по серветці. Залишаємо на ніч. Розв’язуємо, промиваємо і сушимо фантастичні яйця.

Робимо сучасний великодній декор

А які красиві елементи інтер’єру можна зробити з яєць? Ось 10 способів зробити крашанки, які прикрасять не лише стіл, а й ваші кімнати. У всіх подальших варіантах потрібно проробити дірочку та видалити вміст яйця, залишити лише шкаралупу. Щоб вона не тріскалася, можна засипати всередину сіль або влити розплавлений віск.

1. Допоможе… гель тата

У форму для випічки вичавлюємо гель для гоління, розрівнюємо. Зверху сиплемо сухі харчові барвники різних кольорів. Ножем чи виделкою «прочісуємо» форму так, щоб зникли чіткі контури, пішли хвилі. Кладемо яйця та огортаємо гелем. Виймаємо, змиваємо залишки. Матимемо різнокольорові орнаменти.

2. Допоможе… пістолет

Покриваємо з клейового пістолета шкаралупу з усіх боків. Занурюємо в розчин барвника на пів години. Клейові «змійки» зчищаємо. На крашанці залишаються красиві візерунки.

3. Допоможе… лак для нігтів

Лак для нігтів різних кольорів виливаємо у воду. Занурюємо туди яйце, виймаємо так, щоб захопити бризки лаку. Даємо висохнути.

4. Будуть сяяти

У маркера, що сяє в темряві (флюоресцентного), відрізаємо верх, дістаємо серцевину, кладемо у воду, туди ж — яйце. Залишаємо на ніч. Крашанка набуде легкого відтінку, а головне — світитиметься в темряві.

5. Будуть світити

Знімаємо верх шкаралупи (носик). Усередину заливаємо розплавлений віск. Вставляємо по центру тоненьку кольорову свічку (як на торт), запалюємо. Тепер доведеться почекати пів години. Тоді загасити та очистити віск від шкаралупи: отримаємо кольорову свічку у формі крашанки.

6. У вигляді гніздечок

Знімаємо шматок шкаралупи з боку крашанки чи нефарбованого курячого яйця. Всередину кладемо пасмо сірих чи коричневих ниток (які мають грати роль гілочок). А на них — перепелине яєчко (звільнене від вмісту). Прикріплюємо нитку до верху курячого яйця клейовим пістолетом. Тепер дім можна прикрасити такими милими «гніздечками».

7.  Глітерна краса

Занурюємо половину яйця у клей ПВА, потім у глітер. Також веселий вигляд виходить, якщо посипати не глітером, а конфеті. І зовсім простий спосіб зробити переливчасту прикрасу: обмазати клеєм та обсипати цукром. Можна його дещо підфарбувати через спрей розчином рожевого чи блакитного харчового барвника.

8. Замість овочів-фруктів

Цікаво виглядають крашанки у формі плодів. Щоб отримати моркву, пофарбуйте яйце в жовтогарячий колір. Наріжте 2–3 смужки зеленого паперу і скрутіть одну з них з одного кінця — це буде листя. Прикріпіть ці частини до яйця клейовим пістолетом. За допомогою чорного маркера додайте на крашанці лінії, щоб імітувати текстуру натуральної моркви.

Якщо хочете зробити полуниці, пофарбуйте яйце насиченим червоно-рожевим кольором і дайте висохнути. За допомогою чорного маркера намалюйте «насіння» по всьому яйцю (крапки). Виріжте смужку зеленого  паперу і прикріпіть до верху яйця клеєм. Закінчіть, приклеївши ніжку крепового паперу.

9. Замість кактуса

Візьмемо маленький горщик, такий, які продають із крихітними кактусами. Заповнюємо його землею, камінцями, а в центрі кладемо пофарбоване харчовим барвником зелене яйце. Чорним маркером малюємо колючки. Клейовим пістолетом прикріплюємо паперову квітку, бантик, кружечок із тканини — ось і кактус із квіткою.

10. Замість великоднього кролика

Якщо наклеїти на яйце маленькі кольорові помпончики, вийдуть красиві візерунки. Можна урізноманітнити орнаментами зі стрічок (стрічку легко поділити на квадратики або, якщо кожен розрізати навпіл, на трикутнички), які теж додаємо за допомогою клейового пістолета.

Але найбільш великодня ідея: червоним помпончиком показати ніс, білим — хвіст, а ще — намалювати очі, приклеїти довгі вуха з паперу. Тепер по всій кімнаті можна примостити святкових кроликів.

Поділитися цією статтею