#Місяць до ЗНО. Англійська мова: що робити і на що точно не варто марнувати час

#Місяць до ЗНО — це навчальний марафон від платформи iLearn: тут абітурієнти можуть безкоштовно та ефективно підготуватися до ЗНО з усіх предметів. За місяць до тестувань ми публікуємо поради досвідчених вчителів про те, що треба робити, коли до іспиту лишаються лічені дні, і на що точно не варто витрачати свій час. Отже, 25 травня цьогорічні випускники складатимуть англійську мову. Методистка ВШО та керівниця методично-навчального відділу мережі шкіл Green Country Інна Улітко пропонує свій передіспитовий чекліст.

Перш ніж розпочати підготовку:

1️⃣

Ознайомся зі структурою іспиту. Так, звучить наче дуже просто, але якщо ти не уявляєш, з яких завдань складається кожна частина, то й не знатимеш, до чого тобі готуватися.

2️⃣

Сплануй свій час на підготовку. Готуватися потрібно систематично: створи свій графік так, щоб на тиждень приділяти 3–4 години підготовці до ЗНО.

3️⃣

Тепер, коли вже знаєш, до чого готуватися, та маєш чітко спланований розклад, час розпочинати.

Як підготуватися до кожної частини ЗНО:

  • Listening. Ця частина тесту з’явилася в іспиті лише три роки тому і для багатьох абітурієнтів є однією з найскладніших. Наскільки б великим не був твій запас лексики або знання граматичних тем, сприймання на слух потрібно тренувати постійно. Для цього зміни своє повсякденне життя та переглядай фільми, слухай пісні та подкасти англійською. Так ти натренуєш свій мозок сприймати інформацію англійською, і аудіо на іспиті не стане для тебе чимось стресовим.
  • Use of English. Ця частина перевіряє твій рівень володіння граматичними та лексичними знаннями. Щоб підтягнути граматику, можна використовувати підручники з підготовки до таких міжнародних іспитів, як Pet та FCE. Тут ти знайдеш якісні граматичні роз’яснення і типові завдання для ЗНО. Також тренуйся на зразках минулорічних іспитів. А як щодо лексики? Існує цілий перелік слів в алфавітному порядку, які необхідно знати. Розділи їх на теми (подорожі, професія, суспільство) і вивчай за допомогою ігрових онлайн-платформ, виконуй тестові завдання та використовуй англомовний контент у повсякденному житті. Вивчаючи те чи те слово, звертай увагу на форми, які це слово може мати (напр. geography — geographic), вивчай синоніми та антоніми до цього слова, використовуючи онлайн-словники.
  • Reading. Тут тобі допоможуть твої набуті знання — і граматичні, і лексичні. Додатково до опрацювання частини читання з тогорічних тестів, додай читання статей, розповідей на англомовних ресурсах. Тобто максимально багато читай неадаптованої літератури.
  • Writing. Ознайомся зі структурою написання стандартних листів та практикуй це якомога частіше. Якщо маєш друзів з англомовних країн — буде чудова нагода прокачати свої writing skills і переписуватися з ними. Або можеш домовитися з друзями перевести вашу переписку в Telegram або Instagram на англійську мову протягом цього місяця. От побачиш, так ти точно навчишся швидко формулювати свої повідомлення англійською і впораєшся з writing task на easy.
  • Keep calm. Ні, такої частини в ЗНО немає. Але це те, що допоможе тобі сконцентруватися на іспиті та отримати бажані 200 балів:)

via GIPHY

А ось чого точно не треба робити:

  • Починати повторювати всі граматичні часи, які ти вже точно знаєш (ну з Present Simple та Continuous у тебе ж уже давно все окей, правда?). Тобто визнач свої слабкі сторони та працюй над ними, не розпорошуй увагу та не витрачай свій дорогоцінний час.
  • Зазубрювати слово за словом з рекомендованого списку. Так, слів тих багато, і їх усі потрібно знати, але вчити слово за словом — неефективно. Вивчай слова за темами та використовуй їх у контексті, будуй свої речення з новою лексикою, знаходь асоціації — так ти точно включиш їх у свій активний словниковий запас.
  • Соромитися просити про допомогу. Якщо не можеш у чомусь самостійно розібратися, звернись до вчителя — впевнена, що питань без відповідей не залишиться.

Поділитися цією статтею
Автор: