Безпека, навчання, здоров’я: 13 корисних чат-ботів під час війни

Консультації лікарів, пошук школи, відновлення документів і підготовка до мультипредметного тесту — це і не тільки можна зручно шукати за допомогою чат-ботів. Пошук займе кілька хвилин, головне — знати, куди звернутися. Публікуємо добірку корисних чат-ботів про безпеку, навчання та здоров’я дітей під час війни.

Що таке чат-бот і в чому його переваги?

Чат-бот — це програма, що імітує діалог із живою людиною. Найчастіше їх використовують у месенджері: Facebook Messenger, Telegram або Viber.

Чат-бот сортує інформацію за темами та розділами, тому користуватися ним максимально зручно. Також він доступний з телефона цілодобово і не потребує безпосереднього залучення спеціаліста з теми. Хорошим прикладом є

@Hotovyi_do_vsioho_bot

Він дає рекомендації, як діяти в умовах війни.

Також за допомогою чат-боту інформацію можна як отримувати, так і передавати. Таким є чат-бот для передання інформації про розміщення ворожої техніки або доказів злочинів росії проти України.

Як користуватися чат-ботом?

Щоб скористатися таким застосунком є два шляхи.

  1. Перейти безпосередньо за посиланням. Якщо ви зустріли чат-бот у мережі — достатньо мати встановлений месенджер і відкрити відповідне посилання. Так можна користуватися всіма чат-ботами, переліченими нижче.
  2. Ввести назву чат-бота в пошуковий рядок месенджера через знак @. Це працює в тих випадках, коли не вдалося знайти потрібне посилання.

Добірка корисних чат-ботів для батьків і дітей

@EducationUaBot

Його розробила команда Міністерства освіти і науки України за підтримки Швейцарії у партнерстві зі Швейцарсько-українським проектом DECIDE.

У чат-боті EducationUaBot можна знайти необхідну інформацію про:

  • пошук садочка, школи або коледжу за кордоном;
  • онлайн-навчання в Україні;
  • відновлення особистих документів про освіту;
  • продовження викладання та роботи під час війни.

Крім того, за допомогою чат-бота можна дізнатися про повернення до навчання незалежно від місця перебування.

@odukraine_bot

Тут пропонують травмофокусовану терапію для людей, чиє життя зазнало впливу війни або інших травматичних подій. Консультанти підготовлені за американськими стандартами Центру психологічного консультування і травмотерапії.

@poshukditei_bot

Бот створено для спрощення процедури подання відомостей про дитину, яка зникла безвісти. Уся отримана інформація буде офіційно зареєстрована і ретельно перевірена працівниками поліції. Чат-бот запроваджено Управлінням ювенальної превенції Національної поліції України.

@dytyna_ne_sama_bot

Чат-ботом можуть скористатися охочі прихистити дитину у своїй сім’ї, люди, які загубили дитину чи які бачать самотню дитину. Чат-бот розроблений Офісом Президента разом із Мінсоцполітики та ЮНІСЕФ для допомоги дітям в умовах війни.

@likar_chat_bot

Цей чат-бот — джерело інформації про правила поведінки під час авіанальоту або артобстрілу. Тут можна знайти правила першої домедичної та медичної допомоги, дізнатися про симптоми, можливий діагноз та лікування, дозування ліків та розшифровку аналізів, якщо зараз відвідати лікаря неможливо, або отримати будь-яку медичну допомогу.

У випадку, якщо інформації від чат-бота недостатньо, ви зможете отримати пораду лікаря онлайн або в офлайн-режимі, у т.ч. з приводу COVID-19.

Підготовка до мультипредметного тесту

@KatryaBot — чат-бот Баби Катрі, який допоможе вивчити наголоси і підготуватися до іспиту.

@HNEU_ZNO_math_bot — бот допоможе підготуватися до математики;

@ZNO_Math_bot — ще один бот-тренажер з математики;

@calcznoobot — тренажер з української мови;

@ZNO_ULit_bot — тести з української літератури;

@ZNO_Hist_bot — бот з питаннями з історії України;

@ZNO_Hist_persons_bot допоможе вивчити відомих персоналій;

@ZNO_Hist_dates_bot допоможе запам’ятати дати.

Поділитися цією статтею