Уряд виділить додаткові 2,2 млрд грн на виплату надбавок та премій вчителям. Також місцеві бюджети отримають субвенцію — 3,5 млрд грн на розвиток шкіл. Зокрема, на НУШ піде додаткових 1,4 млрд грн. За ці гроші планують оновити матеріальне забезпечення.
Виплата грошей педагогам вперше здійснюватиметься не за тогорічними даними, а відповідно до реальної кількості учнів.
«Гроші, які ми зараз «докинули» на місця, не вплинуть на ставку чи обов’язкові виплати. Однак вони дадуть змогу місцевій владі платити повну надбавку за престижність та премії»,
— пояснила призначення додаткових грошей пані міністр освіти і науки Ганна Новосад, передає пресслужба МОН.
Внаслідок виплат повинні збільшитися місцеві бюджети.
Пані міністр також заявила, що додаткові гроші ніяк не стосуватимуться тих надбавок та премій, які вже виплачуються.
Також субвенцію у 3,5 млрд грн виділили на програму «Спроможна школа для кращих результатів». Уряд хоче розвивати великі та опорні школи.
«Ремонт або завершення будівництва, закупівля обладнання та створення навчальних кабінетів, оновлення інтер’єрів у шкільних приміщеннях — ось можливості, які надає ця субвенція школам», — пояснила Новосад.
Отримати додаткові гроші зможуть школи, в яких навчаються не менш ніж 350 учнів. Отриману субвенцію можна направити на завершення недобудованих будівель і споруд шкіл, реконструкцію, капітальний ремонт приміщень, а також формування нового освітнього простору.
Заявки на отримання грошей роблять засновники шкіл та направляють до обласних державних адміністрацій. Розгляд проєктів міністерством триватиме до 13 березня 2020 року.
Після отримання субвенції засновник виконує роботи та щомісячно звітує ОДА про стан реалізації. Усі роботи та заходи в межах проєкту мають бути завершені до 31 грудня 2020 року.
Деталі — за посиланням.
«Цього року нам вдалося збільшити субвенцію на 17% порівняно з минулим роком, і тепер вона становить понад 1,4 млрд грн. Загалом же цього року держава планує інвестувати в розвиток шкіл понад 7,5 млрд грн»,
Куди направлять виділені гроші:
- на закупівлю сучасних меблів — 40%;
- на придбання комп’ютерів — 35%;
- на інше обладнання та засоби навчання — 25%.
Решта (понад 300 млн грн) піде на підвищення кваліфікації вчителів, директорів шкіл та їхніх заступників.