Чи треба вакцинувати дітей під час карантину через COViD-19, роз’яснили в Дитячому фонді ООН (ЮНІСЕФ). Рекомендації для батьків, дітей та медичних працівників розмістили у себе на сайті.

Фахівці міжнародної організації стверджують, що вакцинуватися можна і дуже важливо, навіть в умовах ситуації з CОViD-19. Адже призупинення вакцинації та низький рівень охоплення щепленнями загрожують спалахами інфекційних хвороб. Тож дітей необхідно захистити від інфекцій, проти яких проводять вакцинацію.

Що слід знати про вакцинацію під час карантину, описали у формі порадника.

Дізнатися, як убезпечитися від зараження

Зателефонувати лікарю, щоб разом вирішити, як дитині отримати щеплення і як найкраще дістатися місця вакцинації, щоб мінімізувати контакти з людьми.

Вводити кілька вакцин в один день

Це звичайна міжнародна практика, яка дає змогу зменшити кількість візитів до медичного закладу та знизити рівень стресу для дитини й батьків.

Багатокомпонентні вакцини

Застосовувати за змоги та/або наявності багатокомпонентні вакцини, які зменшують не лише кількість уколів, а й кількість візитів.

Порядок введення менш важливий

Починати вакцинацію проти будь-якої інфекції в будь-якому порядку, якщо раніше дитині не робили щеплень.

Індивідуальний план

Дотримуватися індивідуального плану вакцинації, який для вас складе лікар, якщо графік щеплень порушено.

Супроводжуючі

Переконатися, що дитину на щеплення не супроводжують люди з групи ризику (тобто у віці 60+ або з хронічними захворюваннями), для яких імовірний контакт із COViD-19 може бути небезпечним.

Підготуватися до візиту

Взяти із собою маски, а також антисептик, якщо немає впевненості, що буде змога помити руки.

Екстрена вакцинація

Здійснити невідкладну екстрену вакцинацію або постконтактну профілактику в разі контакту з кров’ю (імовірність інфікування гепатитом В), коли вкусила тварина (можливе інфікування сказом), якщо дитина поранилася і потребує профілактики правця.

Новонароджені

Вакцинувати новонароджену дитину, поки перебуваєте в пологовому будинку. Щеплення (вчасні й за календарем) украй потрібні немовлятам!

Також можна завантажити поради для медичних працівників та кольорову «нагадувалку», де про вакцинацію дітям розповідає супергерой.

фото: Pexels.com

Поділитися цією статтею