Уряд визначив дату відсторонення педагогів, які не мають COVID-cертифікатів або довідок про те, що вони перехворіли на коронавірус і вже одужали. Про це йдеться в документі «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 9 грудня 2020 р. № 1236». Вчителям, які відмовилися вакцинуватися, тимчасово не дозволять працювати з 8 листопада 2021 року. 

Вчителів будуть відстороняти від роботи без збереження заробітної плати. 

Така сама ситуація і з іншими фахівцями, для яких вакцинація від COVID-19 є обов’язковою: викладачів вишів, коледжів, профтехів, вихователів дитсадків та інших закладів спеціальної, дошкільної та позашкільної освіти, працівників центральних органів виконавчої влади та їхніх територіальних органів, а також міськдержадміністрацій та їхніх структурних підрозділів. Цей перелік професій визначено наказом Міністерства охорони здоров’я від 4 жовтня 2021 року

Тих фахівців, які мають медично засвідчені абсолютні протипоказання до щеплення та надали відповідні документи, ця постанова не стосується. 

Відстороняти від роботи будуть до усунення причин, що зумовили цю необхідність, тобто на час карантину. Як сказано в документі, відсторонення працівників та державних службовців здійснюється шляхом видання наказу або розпорядження керівника з обов’язковим доведенням його до відома осіб, які відстороняються. 

Цією ж постановою вводиться порядок перевірки COVID-сертифікатів у громадських місцях (у парках, на вулицях, у кафе, громадському транспорті тощо) із визначенням їхньої чинності. 

Поділитися цією статтею