Манґа «Бойові шрами» японського автора Кобаяші Нікі Манґа про події повномасштабного вторгнення в Україну вийшла до фіналу культурної премії імені Осаму Тезуки (Tezuka Osamu Cultural Prize). Про це повідомляє портал Chytomo з посиланням на сайт премії. Книга «Бойові шрами» отримала найбільше голосів від суддів премії, професіоналів індустрії манґи, працівників книжкових магазинів та читачів.
Загалом фіналістами є сім робіт. Окрім «Бойових шрамів» це також:
- «Моє життя в 24 кадрах на секунду» (Ma Vie en 24 Images par Seconde) — Рінтаро (видавництво Kawade Shobo Shinsha);
- «Оші но Ко» (Oshi no Ko) — Акасака Ака × Йокоярі Менґо (видавництво Shueisha);
- «Кінець моря, де бігає хвиля» (Umi ga Hashiru Endroll) — Тарачіне Джон (видавництво Akita Shoten);
- «Місце, якого немає на карті» (Chizu ni Nai Basho) — Андо Юкі (видавництво Shogakukan);
- «Ембріолог Мідзуіро» (Embryologist Mizuiro) — Оказакі Марі (видавництво Shogakukan);
- «Ніколи не кажи “потворний”» (Never Say Ugly) — Тоару Арако (видавництво Kodansha).
До відбору допускалися твори манґи, опубліковані чи випущені у 2024 році. Церемонію оголошення переможця і нагородження проведуть 5 червня у Токіо.

«Манґа «Battle Scar shinobi», про події війни в Україні, де я трохи є, номінована на дуже престижну премію «Tezuka Osamu Cultural Award». Це дійсно велика подія та культурна подія для України, для світу аніме — це як премія Оскар для галузі кіно», — написав український військовослужбовець з позивним Дід Шинобі на своїй сторінці в мережі Х.
Саме історія цього українського воїна стала основою манґи. Він розповідає про повномасштабне вторгнення в Україну. «Манґа створена, опираючись на реальні історії українського солдата Богдана «Шинобі» та бойовий досвід інших українських військових, і показує російське вторгнення в Україну через призму фаната аніме», — ідеться в анотації.
Манґа — це японський термін, що вживається для позначення коміксів або графічних новел, створених у Японії або в японському стилі. Це мистецтво, яке має довгу історію в Японії та є популярним не тільки серед дітей та підлітків, а й серед дорослих читачів. Особливістю манґи є читання справа наліво (та зверху вниз), що відрізняється від традиційних коміксів, які читаються зліва направо.