Протягом 2020 року Державна служба України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів обстежила понад 22 тисячі шкільних їдалень і виявила, що харчоблоки 159 закладів загальної середньої освіти з 18 областей України не відповідали вимогам санітарного законодавства, повідомляють на сайті МОН.
У Міністерстві освіти заявили, що більшість недоліків, які виявили під час обстеження шкільних їдалень, вже усунули повністю або частково.
Які порушення трапляються в шкільних їдальнях:
- відсутність холодильного обладнання,
- використання застарілого обладнання,
- експлуатація старих будівель і приміщень, що потребують капітального ремонту.
Через це направили до відповідних місцевих органів виконавчої влади довідки з пропозиціями щодо усунення порушень.
За координації МОН та обласних департаментів освіти і науки більшість недоліків у 110 з 159 закладів освіти станом на 1 березня 2021 року було усунено повністю або частково, запевнили у Міністерстві.
Зокрема, було:
- оновлено застаріле технологічне обладнання,
- проведено часткові та повні ремонти харчоблоків,
- встановлено чи відновлено вентиляційні системи та вентиляційні зонти,
- відремонтовано електромережі,
- підвищено якість питної води завдяки встановленню фільтрів.
«Реалізація такого пріоритетного завдання, як розбудова безпечного і здорового освітнього середовища в школах, потребує командної взаємодії та максимального залучення зусиль не лише органів державної влади, але й неурядових структур», — вважає заступниця міністра освіти Віра Рогова.
Нещодавно розпочали реформувати систему шкільного харчування. Зокрема, вже затвердили оновлений Санітарний регламент і нові гігієнічні вимоги.
Чим тепер заборонено годувати дітей у школах:
- м’ясні і рибні продукти промислового і кулінарного виробництва;
- гриби;
- непастеризоване молоко і молочні продукти, виготовлені з непастеризованого молока;
- непастеризовані соки, газовані напої та кава;
- продукти (особливо чипси, сухарики) з вмістом солі понад 0,12 г на 100 г готового продукту або з вмістом цукрів понад 10 г на 100 г готового продукту;
- також заборонено продавати кондитерські вироби та солодкі зернові продукти, вироби з кремом, морозиво, харчові концентрати.