Щоб зменшити ризики поранення чи загибелі дітей, в Україні запустили вебсайт «Все про мінну безпеку» для батьків, вчителів та дітей.

Про це на своїй сторінці повідомило МОН України.

Ресурс містить чотири розділи: для батьків, вчителів, підлітків та дітей. У кожному з них викладено адаптовану до віку інформацію про різновиди мін та правила поводження з ними. У розділі «Вчителям» можна знайти методичні рекомендації щодо проведення уроку з мінної безпеки та презентації для учнів різних класів.

«На жаль, сьогодні українські діти різного віку, зокрема наймолодші, для убезпечення власного життя мають бути обізнаними з предметами, які вивчають у старших класах школи. Передусім батьки мають розповісти про поводження з підозрілими речами. Зі свого боку вихователі та вчителі навчать дітей правил мінної безпеки та поводження з підозрілими предметами. Завдяки активній та злагодженій співпраці з Дитячим фондом ООН в Україні спеціальні уроки будуть внесені до навчальної програми. У простій і доступній формі вчителі зможуть пояснити підліткам і малечі, як убезпечити своє життя від мін і снарядів», — прокоментував міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет.

Цього року Україна ввійшла до переліку країн, найбільш забруднених мінами. Моніторингова місія ООН з прав людини в Україні підтвердила, що вибухонебезпечні предмети вже спричинили 75 жертв серед дітей з початку повномасштабного вторгнення. Саме цим обумовлена причина створення плафторми.

Сайт був створений Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ) спільно з Міністерством освіти і науки України, Державною службою України з надзвичайних ситуацій (ДСНС) та Міністерством внутрішніх справ України.

Переглянути
Поділитися цією статтею