60% батьків вказали повітряні тривоги основною причиною пропусків навчання їхніми дітьми.
Це показують результати дослідження, проведеного благодійним фондом SavED.
Понад третина батьків поділилася, що з початку повномасштабного вторгнення їхні діти періодично пропускають навчання. У трійку основних причин для пропуску навчання також увійшли брак електроенергії (58%) та погане інтернет-з’єднання (50%).
Також більшість батьків (61%) вважають, що їхні діти мають симптоми стресу, такі як погіршення сну, тривожність, труднощі з концентрацією, проблеми в комунікації з однолітками та вчителями. Зокрема те, що діти почали більше хвилюватися, відзначили 42% респондентів. Ще 34% повідомили, що їхнім дітям важко зосередитися під час виконання домашнього завдання.
«Згідно з результатами опитування, 85% батьків повністю або швидше погоджуються з тим, що прогалини в знаннях і навичках, які виникли в дітей унаслідок пандемії та повномасштабного вторгнення, матимуть вплив на їхню освіту та майбутнє. 72% батьків вважають, що потрібні додаткові заходи для компенсації прогалин у знаннях і навичках їхніх дітей, зумовлених пандемією і війною», — йдеться в дослідженні.
Опитування було проведене компанією Info Sapiens з 20 грудня 2022 року до 24 січня 2023 року серед батьків дітей шкільного віку. Методом особистих інтерв’ю CAPІ1 було опитано 2045 респондентів у місцях їхнього проживання. Опитування проводилось у всіх регіонах України, крім АР Крим, Севастополя, Луганської, Донецької та Херсонської областей. 203 інтерв’ю були проведені на територіях, на яких ведуться (велися) бойові дії або які окуповані Російською Федерацією.