Діти з усієї України турбуються екологією, інноваціями та інфраструктурою. Під час конкурсу ЮНІСЕФ створили за побажаннями малечі карту «Міста Дитячих Мрій». 


«Я б дуже хотів, щоб усі люди дотримувалися правил безпеки дорожнього руху і не було ніколи ДТП. Якби я був мером, я би давав нагороду кожному, хто дотримується цих правил», — каже 9-річний Святослав з Полтави.


Діти у формі відео, малюнків або текстів розказували про те, яким би хотіли бачити своє місто і що змінили би у ньому, якби раптом очолили його. Найоригінальніші та найцікавіші пропозиції, лягли в основу карти «Міста Дитячих Мрій». Її використають, щоб створити у громадах дружнє середовище до дитини .

Найчастіше майбутнє покоління мріє про розвиток інфраструктури дозвілля для дітей різного віку: безпечні ігрові майданчики, ігрові центри, скейт-парки та інше.


«Нам з друзями немає де гуляти. Тільки на стадіоні в футбол грати, але я не люблю футбол. Ми в Одесі бачили майданчик, де скейтери, ролери і велосипедисти катаються. От би і нам таку, в нашому районі», — пропонує 12-річний Родіон, з м. Дніпро.


Також діти хочуть рухатись у ногу із часом та розвивати свої міста відповідно до вимог сьогодення: вирішити проблему зі старими будинками; здійснити перепланування міста, врахувавши зростання кількості мешканців та автомобілів; створити інноваційні центри, в яких діти могли би змалечку вчитись працювати із новітніми технологіями.


«Щоб не було заторів, треба збудувати ще одну трасу, прямо над машинами. І бензинові машини поміняти на електричні. Тоді глобальне потепління зупиниться», — каже 6-річний Ростислав із Києва.


Щоб покращити екологію пропонують також встановити очисні споруди на заводах, збільшити зелені насадження, а також поширити ідею сортування сміття серед населення. Також малеча хотіла би розвинути велоінфраструктуру: з міркувань екології і безпеки.

Не оминули діти увагою і соціальні проблеми. Пропонують підтримувати малозабезпечені сім’ї та працювати над інклюзивністю.


«Треба дуже багато пандусів. Щоб вони були не круті, як у наших підземних переходах, щоб мами з колясками, або люди на візочках могли проїхати вверх чи вниз», — зазначає 8-річний Тарас із Запоріжжя.


Проект реалізовано в рамках глобального руху ЮНІСЕФ “Громада, дружня до дітей та молоді”. Ініціатива об’єднує місцеву владу, громадянське суспільство та бізнес задля спільної мети – створення комфортного для дітей та молоді середовища, де кожен може реалізувати свій потенціал. Партнерами ініціативи в Україні є Фонд ООН у галузі народонаселення (UNFPA); Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України; Міністерство соціальної політики України; Міністерство молоді та спорту України; Всеукраїнська асоціація органів місцевого самоврядування «Асоціація міст України»; Уповноважений Президента України з прав дитини, Асоціація органів місцевого самоврядування, Національна Молодіжна Рада України.

Ініціатива передбачає захист 5 базових прав дитини, включаючи право бути почутими, право на охорону здоров’я, освіту, соціальний захист, право на безпеку, дитинство, визнання та справедливе ставлення. Громади, які ведуть активну роботу в напрямку захисту прав дітей та молоді та успішно реалізували план дій, отримують офіційний статус, який дозволить громаді більш тісно працювати з іншими громадами, як всередині України, так і за її межами, залучати інвестиції, передусім, у соціальні проекти, а також сигналізувати про досягнення та позитивні зміни для дітей та молоді.

Поділитися цією статтею
Автор: