Міністерство освіти затвердило новий порядок вступу абітурієнтів, які проживають на тимчасово окупованих територіях Криму, окремих районів Донецької та Луганської областей та території поблизу лінії зіткнення, повідомляється на сайті МОН.

Затверджений порядок вже пройшов процедуру державної реєстрації у Міністерстві юстиції.

Вступники з ТОТ мають право вступати на молодшого бакалавра, бакалавра (магістра медичного, фармацевтичного або ветеринарного спрямувань) на основі атестата про закінчення школи.

Зазначимо, що вступники матимуть право подати до 5 заяв на різні спеціальності через один освітній центр. Також вступники можуть подавати документи на місця, що фінансуються за кошти державного бюджету або за кошти фізичних та юридичних осіб.

Згідно з новим порядком, абітурієнти з ТОТ мають право на освіту та організацію їхнього вступу до вишів, коледжів чи профтехів через освітні центри «Донбас-Україна» та «Крим-Україна».

Так, через вищезазначені освітні центри ці абітурієнти зможуть пройти річне оцінювання та ДПА, отримати документ державного зразка про базову середню освіту або повну загальну середню освіту. Також прийом документів може відбуватися за результатами ЗНО (за вибором заявника).

Освітні центри «Донбас-Україна» та «Крим-Україна» будуть працювати з 7 червня до 24 вересня 2021 року.

Вступ за кошти державного бюджету здійснюється у два етапи:

Перший:

  • документи від заявника приймаються до 12:00 години 20 липня,
  • вступні іспити проводяться до 20 липня,
  • рейтинговий список вступників оприлюднюється до 12:00 години 20 липня,
  • зарахування проводиться не пізніше 15:00 години 23 липня.

Другий:

  • документи від заявника приймаються до 12:00 години 20 вересня,
  • вступні іспити проводяться до 21 вересня,
  • рейтинговий список вступників оприлюднюється до 12:00 години 22 вересня,
  • зарахування проводиться не пізніше 15:00 години 24 вересня.

Зарахування абітурієнтів на основі базової середньої освіти або повної загальної середньої освіти на бюджет відбувається в межах установлених квот за конкурсом.

Тобто зарахування вступників здійснюється:

  • на денну форму навчання — не пізніше 24 вересня;
  • на заочну форму навчання — не пізніше 15 вересня.

Які пільги мають абітурієнти з окупованих територій

Вступ для абітурієнтів з ТОТ буде організовано за процедурою в межах квоти-2 (це кількість пільгових бюджетних місць, що становить не менш ніж 20 % загального обсягу державного замовлення).

Додамо, що аби претендувати на квоту-2, абітурієнт з ТОТ може не складати ЗНО, але повинен успішно скласти три іспити через освітні центри.

Фото https://ua.depositphotos.com.

Поділитися цією статтею