Після 8 листопада 2021 року від роботи відсторонятимуть працівників низки сфер, зокрема, освітян, які ухиляються або відмовляються від щеплення проти COVID-19. Повернутися до виконання своїх професійних обов’язків після відсторонення можна вже після першої дози вакцини проти COVID-19. Про алгоритм розповів головний санітарний лікар країни Ігор Кузін під час брифінгу 4 листопада.

«Працівники, які отримали принаймні одну дозу вакцини проти COVID-19, не можуть бути відсторонені від роботи, оскільки вже не йдеться про ухилення або відмову від вакцинації.

Ми розуміємо, що така людина прихильна, просто не встигла отримати повний курс щеплення», — пояснив Кузін.

Крім того, не можуть бути відсторонені від роботи особи, які мають протипоказання до вакцинації та надали відповідне підтвердження, видане закладом охорони здоров’я.

Санлікар зауважив, що така форма довідки (028) не міститиме даних про діагноз, який є протипоказанням до щеплення, тому керівник установи може офіційно її вимагати.

Якщо протипоказання тимчасове, то документ буде видаватися на певний проміжок часу.

Працівники організацій, які не матимуть щеплення проти COVID-19 станом на 8 листопада, будуть відсторонені від роботи без збереження заробітної плати до моменту, поки не отримають щеплення. До них належать, зокрема, працівники закладів вищої, післядипломної, фахової передвищої, професійної (професійно-технічної), загальної середньої, у тому числі спеціальних, дошкільної, позашкільної освіти, закладів спеціалізованої освіти та наукових установ незалежно від типу та форми власності.

Поділитися цією статтею