Провести уроки та інші заходи в школах, присвячені проблемам насильства в сім’ї та жорстокому поводженню з дітьми, пропонують у МОН.

Щорічно в Україні з 25 листопада до 10 грудня проводиться Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства».

Цією акцією прагнуть привернути увагу суспільства до проблем подолання насильства у сім’ї, жорстокого поводження з дітьми, протидії торгівлі людьми та захисту прав жінок.

Міністерство освіти і науки України підготувало матеріали та рекомендує організувати та провести в закладах освіти навчальні заняття, лекції, вебінари, круглі столи та інші заходи з урахуванням умов карантину.

Для педагогів пропонується низка матеріалів, які було підготовлено та адаптовано в межах проєкту Ради Європи «Боротьба з насильством щодо дітей в Україні»:

  1. Відеоролик «Розкажи дорослому, якому довіряєш» про запобігання сексуальному насильству щодо дітей у колі довіри

  1. Буклет «Дізнайся про свої права в цифровому середовищі» з рекомендаціями Ради Європи щодо поваги, захисту та здійснення прав дитини в цифровому середовищі для дітей та молоді
  2. Відеоролик «Почни говорити» для дітей та дорослих щодо запобігання сексуальним домаганням у спорті
  1. Серія із 6 навчальних відеоуроків для батьків і дорослих, які працюють з дітьми та для дітей «Батьківство в епоху цифрових технологій»:

Усі матеріали проєкту «Боротьба з насильством щодо дітей в Україні» доступні на сайті Офісу Ради Європи. Їх також можуть використовувати вчителі, соціальні педагоги, практичні психологи у профілактичній та роз’яснювальній роботі щодо запобігання насильству.

Поділитися цією статтею