На сайті Міністерства освіти і науки оприлюднено рекомендації МОН для закладів загальної середньої освіти. Документ роз’яснює особливості роботи шкіл під час адаптивного карантину з 24 лютого і наголошує на пріоритетах роботи закладів у цей період.

У певних випадках під час адаптивного карантину передбачене дистанційне навчання, і МОН чітко вказало на пріорітети під час його запровадження:

«У випадку організації дистанційного навчання заклад освіти має діяти в інтересах дитини. Організація освітнього процесу має забезпечувати регулярну та змістовну взаємодію вчителів з учнями. Крім того, мають створюватися умови для забезпечення повноцінної участі в освітньому процесі осіб з особливими освітніми потребами з обов’язковим урахуванням індивідуальної програми розвитку», — ідеться на сайті МОН.

Також у міністерстві наголошують, що для учнів, які не можуть взяти участь у синхронному режимі взаємодії з поважних причин, навчальний заклад повинен забезпечити використання інших засобів комунікації, доступних для учнів — телефонного, поштового зв’язку тощо.

З 24 лютого на території України встановлюється «жовтий» рівень епідемічної небезпеки, відповідно до якого, зокрема, забороняється:

  • відвідувати заклади освіти здобувачами освіти у разі, коли на самоізоляції через контакт з пацієнтом з підтвердженим COVID-19 перебуває більш як 50 % здобувачів освіти та персоналу закладу;
  • проводити в закладах освіти масові заходи (вистави, свята, концерти) за участю здобувачів освіти з більш ніж однієї групи (класу) та за присутності глядачів (відвідувачів);
  • проводити масові (культурні, спортивні, наукові, освітні, професійні тематичні та інші) заходи за участю більш ніж однієї особи на 4 кв. м. площі будівлі або території (якщо захід проводиться на відкритому повітрі) або за наповненості залів понад 50 % місць у кожному окремому залі.

У разі встановлення на території регіону «червоного» рівня учням забороняється відвідувати заклади освіти незалежно від форми власності, крім закладів дошкільної освіти, спеціальних закладів освіти та учнів 1–4-х класів закладів загальної середньої освіти.

Фото https://ua.depositphotos.com.

Поділитися цією статтею