Які зміни у сфері освіти й науки пропонують українцям партії, які пройшли до новообраного парламенту, дізнавалася Громадська організація «ЦентрUA».
З 2016 року середня освіта в Україні якісно змінилась через Нову українську школу. Проте деяким партіям такі зміни не до вподоби.
Партія «Слуга народу» (44% за данними екзитполів), гарантувала нову якість вищої освіти і оптимізацію вишів. Щодо фінансування освіти — обіцяли запровадити рівноправність державних і приватних закладів, а зарплату встановити на рівні трьох мінімальних.
Партія також розглядає можливість об’єднати міністерства інформації, культури та спорту в одне.
«Опозиційна платформа — За життя» (11%) налаштована категорично проти освітньої реформи. Також у своїх передвиборчих програмах партія пропонувала запровадити обов’язкову профільну спеціалізацію ще в середній школі та фінансувати заклади профтехосвіти саме з державного бюджету.
На думку «Європейської солідарності» (8,8%), освітню реформу треба продовжити та втілити у життя концепцію Нової української школи.
У планах «Батьківщини» (7,4%) втілити принцип «гроші ходять за дитиною» щодо фінансування державних і приватних закладів освіти, і також «три мінімалки» для вчителів.
У партії «Голос» (6,5%) обіцяли зробити все, аби школа не була місцем для заучування інформації, а виявляла та розвивала таланти кожної дитини.
Ілюстрація: www.reshot.com