Громадська спілка «Освіторія» та міжнародна організація War Child Holland у партнерстві з Міністерством освіти і науки України розробляють мобільний застосунок «Вивчаю — не чекаю». Він допоможе українським учням початкової школи вивчати математику та читання за українською навчальною програмою у будь-якій точці світу.

Ще до війни учні та учениці молодшої школи потребували освітніх диджитал-інструментів, які враховували б особливості навчання в їхньому віці. Сьогодні така потреба зберігається, оскільки дистанційне навчання є поширеним через війну в Україні.

Крім того, багато дітей початкової школи опинилися за межами України. За даними МОН, цьогоріч навчальний рік за кордоном розпочали майже пів мільйона школярів, з-поміж яких учні 1–4-х класів.

У відповідь на освітні виклики воєнного часу громадська спілка «Освіторія» та міжнародна організація War Child Holland у партнерстві з Міністерством освіти і науки України розробляють мобільний застосунок «Вивчаю — не чекаю». З його допомогою учні молодшої школи зможуть вивчати математику та читання за українською навчальною програмою. Презентують застосунок наприкінці вересня.

«Якісна освіта має бути доступною для всіх українських дітей, — вважає очільниця «Освіторії» Зоя Литвин. — Зараз наші учні розпорошені по всьому світу. Але ті диджитал-інструменти, які створює «Освіторія», дозволяють дітям залишатися в українському освітньому контексті в будь-якій точці світу. Гейміфікований освітній продукт — один з таких проєктів. Дякую партнерам — Міністерству освіти і науки та організації War Child — за довіру. Я переконана, завдяки мобільному застосунку «Вивчаю — не чекаю», який ми от-от презентуємо, читання та математика стануть улюбленими предметами українських школярів».

«Вивчаю — не чекаю» створили на основі методології застосунку Can’t Wait to Learn, який організація War Child використовує вже 10 років років у тих країнах світу, які страждають від війни, зокрема, в Лівані, Йорданії та Судані.

«Особлива алхімія Can’t Wait to Learn полягає в тому, що вона поєднує в собі нагальність і завзяття, притаманні освіті в надзвичайних ситуаціях. Діти не можуть дозволити собі чекати, і вони не хочуть чекати, тому застосунок усуває прірву між дитиною та її мріями про краще майбутнє», — наголошує генеральний директор War Child Рамін Шахзамані.

У застосунку дитина вчиться, переглядаючи освітні відеоуроки, розроблені за підходами мікронавчання, та граючи в навчальні інтерактивні мініігри, які допомагають закріпити матеріал.

Ключова перевага «Вивчаю — не чекаю» — універсальність. Застосунок підходить для навчання як офлайн у школі, так і онлайн у будь-якій точці світу. Його також можна використовувати для домашнього навчання. Вчителі можуть використовувати його в різний спосіб — для роботи в класі, домашніх завдань, тестів.

«Незалежно від того, чи діти переміщені в межах України, чи перебувають за кордоном, вони можуть вчитися, використовуючи слова, звуки та історії, створені безпосередньо в рідній країні. Як показують дослідження, це має вимірюваний позитивний вплив на соціальне та емоційне благополуччя дітей», — зазначає Джудіт Флік, директорка програми Can’t Wait to Learn.

Ще одна важлива перевага застосунку — його адаптація для України. Для цього ГС «Освіторія» залучила до роботи над навчальним контентом найкращих українських учителів та методистів. Як результат — усі відео та мініігри відповідають українській навчальній програмі. У роботі над застосунком брали участь і українські діти — саме вони на стадії розробки завдань визначали, як саме їм було б цікаво та весело навчатись.

Застосунок для вивчення математики у 1–4-х класах презентують наприкінці вересня. Водночас окремий додаток для вивчення української мови з’явиться в доступі до кінця року.

Поділитися цією статтею