В Україні представили книгу для батьків з онлайн-безпеки «Діти та батьки в інтернеті: путівник для безпечної подорожі», в якій зібрали основні сучасні онлайн-загрози для дітей і підлітків, поради та зіркові приклади.

Її написали у співавторстві Анастасія Дьякова, радниця з питань захищеності людини в інтернеті при віце-прем’єр-міністрі — міністрі цифрової трансформації України, засновниця освітнього проєкту #stop_sexтинг, та Аліна Касілова, менеджерка навчальної діяльності #stop_sexтинг, дитяча та підліткова психологиня, тренерка.

Сучасні діти не розуміють, як це — жити без інтернету, соцмереж та ігор. Згідно з останньою статистикою, в Україні 96% дітей у віці 10–17 років постійно користуються інтернетом. Звісно, доступ до мережі дає можливість формувати світогляд, допомагає навчатися, розвиває уяву, впливає на родинні зв’язки, дружбу, романтичні стосунки для сучасних дітей. Але поруч із цим онлайн-світ створює безліч нових ризиків для дітей та підлітків. І в той самий час майже 73 % дітей ніколи не розказують дорослим про насилля та інші проблеми в онлайні.

Як зробити безпечним час дитини в інтернеті? Коли варто реєструватися в соцмережах? Що таке кібербулінг та як захиститися від злочинців у мережі? Які є ризики та можливості для дітей у сучасному онлайн-середовищі? Усі ці питання авторки досліджують разом із відомими психологами, зірковими гостями та успішними батьками.

Поділитися цією статтею