Діти, які проводять багато часу за комп’ютером чи в соцмережах, потребують уваги батьків, а також їхнього особистого прикладу із самоконтролю в мережі. Таку пораду дала в ефірі Українського радіо Олена Науменко, дитячий психолог та психотерапевт.

Вона радить батькам починати із себе, адже обмежуючи дитину у віртуальних розвагах, потрібно придумати, чим її зайняти та зацікавити. Крім того, батьки мають подавати приклад, а не просто забороняти без пояснень.  

«Не можна відмовлятися від комп’ютера, соцмереж — це дуже цікаво і корисно, але потрібно встановлювати правила — як працювати, як гратися, встановлювати терміни, упродовж яких можна гратися, ставити замки «батьківського контролю» на сайти», — радить експертка.

Контролювати трафік, контент, знати паролі дитини від сторінок, на думку психолога не завадить, адже контроль над дитиною до 18 років — це відповідальність батьків.

«Батьки мають бути впевнені в тому, що дитина знає правила безпеки поводження в соцмережах, їх цього зараз вчать у школах — і це гарна новина».

Детальніше — у програмі Українського радіо.

Поділитися цією статтею