У дитячих садках, які відкриють з 25 травня, поки не планували обмежень щодо кількості дітей у групі, зауважив Віктор Ляшко. Та під час занять у закладах освіти, які дозволять в окремих випадках з 1 червня, у групах має бути не більш ніж 10 осіб, зауважили в МОН.

До 22 червня 2020 року триватиме адаптивний карантин, однак з 25 травня зможуть відкриватися дитячі садки в тих регіонах, які відповідатимуть умовам для послаблення карантину. Також дозволено проведення ЗНО, ДПА у формі ЗНО і вступних випробувань, зокрема ЄВІ та ЄФВВ. Відповідне рішення ухвалив уряд. 

Загальна заборона відвідувати заклади освіти здобувачами залишається в силі. Заклади можна буде відвідувати, зокрема, для участі у:

 • ЗНО, ДПА у формі ЗНО,
 • вступних випробуваннях, зокрема єдиному вступному іспиті з іноземної мови, єдиному фаховому вступному випробуванні,
 • атестації у формі тестових іспитів ліцензійних інтегрованих іспитів “КРОК”.

Рішення про послаблення протиепідемічних заходів в окремому регіоні ухвалює регіональна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. У регіонах, у яких здійснюватиметься послаблення карантинних обмежень, дозволяється:

 • з 25 травня  відвідувати заклади дошкільної освіти,
 • з 1 червня:
 1. відвідувати заняття в групах не більш ніж 10 осіб у закладах освіти,
 2. проводити професійно-практичну підготовку та державну кваліфікаційну атестацію в закладах профтеху, підготовчі заходи до практичної підготовки на виробництві,
 3. проводити лабораторні роботи і тренажерні заняття,
 4. проводити атестації здобувачів вищої освіти та відповідні підготовчі заходи,
 5. отримувати документи про професійну (професійно-технічну) та вищу освіту,
 6. брати участь в освітньому процесі в освіті дорослих,
 7. брати участь у публічному захисті наукових досягнень у формі дисертацій та відповідних підготовчих заходах.

Остаточна дата дозволу цих процесів залежатиме від епідеміологічної ситуації в кожному окремому регіоні.

Рекомендації для закладів освіти щодо роботи в умовах карантину, зокрема для проведення ЗНО та роботи дитсадків, будуть опубліковані на офіційних ресурсах МОН та МОЗ після того, як їх підпише головний санітарний лікар України, передає МОН.

Нагадаємо, Міністерство освіти і науки затвердило оновлений графік проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2020 році: основна сесія відбудеться 25 червня  17 липня.

Поділитися цією статтею
Автор: