Заробітна плата вчителів збільшиться, заявила пані міністр освіти і науки України Лілія Гриневич під час свого візиту на Полтавщину. За її словами, фахівці з досвідом отримають підвищення на 10%, молоді спеціалісти — до 60%.

Крім того, вже за 3 роки в Україні з’явилися 400 філій опорних шкіл та понад 1 тисяча автобусів на підвіз учнів до місця навчання.

Наразі в міністерстві готують реформу оплати праці педагогічних працівників. Це дасть змогу збільшити зарплату наступним категоріям: вихователям в дошкільних закладах, молодим вчителям, майстрам виробничого навчання.


«Ті, хто зараз отримує високу оплату праці, отримають більше на 10%, а зарплата вищевказаних педкатегорій зросте на 60%. Ми зможемо втримати молодого вчителя. Він приходить і не має стажу, не має тих надбавок та категорій. І як результат — він не втримується в школі, навіть якщо любить цю професію», — заявила Гриневич.


Зараз учитель початкової школи без стажу отримує зарплату до 6 тисяч гривень. Викладач з вищою категорією і значним професійним стажем може отримувати 11-12 тисяч гривень за ту саму роботу.

Кабінет міністрів України хоче скасувати єдину тарифну сітку в оплаті праці педагогів. Так, зарплата вчителя має бути на рівні трьох мінімальних заробітних плат.

«Зараз МОН складає календарний план виконання положень Закону «Про освіту», щоб показати, як змінюватиметься оплата праці педагогів. У ньому сказано, що зарплата вчителя повинна бути на рівні трьох мінімальних заробітних плат. Але в перехідних положеннях зафіксована дата, до якої ми повинні обов’язково прив’язатися: у 2023 році мінімальний посадовий оклад освітян повинен становити не менше ніж 4 мінімальні прожиткові мінімуми. Є конкретна дата, і ми маємо показати, як до неї йдемо», — розповіла Лілія Гриневич, повідомляє «Шкільне життя».

Автор фото – прес-служба Міністерства освіти і науки України

Поділитися цією статтею