Projector Foundation створила культурний проєкт «Шрифтова Абетка української ідентичності». Він покликаний популяризувати модерні шрифти, які створюють українські дизайнери, а також розповісти про символи нашої державності.

Сайт з інтерактивною абеткою української мови, де кожна літера позначає свій символ (Ж — Живий ланцюг, Т — Тризуб Володимира Великого, У — Українські січові стрільці), розробили завдяки підтримці ЗМІN — приватної української Фундації, котра ресурсно підсилює партнерські команди через формати грантів, стипендій та співтворення проєктів. Головним партнером проєкту стала українська продуктова компанія MacPaw, а основним шрифтом Абетки — шрифт Fixel, новий варіативний та універсальний шрифт від компанії MacPaw та української шрифтової студії АльфаБраво. Сторінка кожної літери оформлена одним з українських новітніх шрифтів з доданим профайлом авторів шрифтів та посиланням на ліцензійне використання. Дизайн проєкту розробила студія Obys.

Шрифти віддавна посідають важливе місце в українському дизайні та відіграють значну роль у формуванні нашої візуальної ідентичності. Згадаймо до прикладу, абетку Нарбута чи літерацію для газет і плакатів Ніла Хасевича. Сьогодні українська шрифтова індустрія перебуває в активному процесі становлення, а також розриває будь-які контакти з розробками російського походження. Тому Projector Foundation пропонує ознайомитися із 33 відібраними українськими шрифтами та поступово перейти на їхнє використання повністю.

Окрім історій про те, як дизайнери створювали шрифти, Абетка відкриє 33 статті про події, постаті, символи та знаки, без яких ми б не мали та не знали Україну. Тут згадують про Івана Франка, котрий першим в історії української літератури заявив про ідею соборності Української держави, чи про Марію Примаченко, чий фантастичний художній світ став яскравим спалахом у мистецтві XX століття. Автори проєкту розкривають поняття Воля — як визначну характеристику кожного українця, яка рухає нас до перемоги та інші ключові моменти нашої історії.

«Шрифтову Абетку української ідентичності» можна буде зустріти і офлайн у форматі мультиканальної виставки постерів. Дизайнерські постери розмістяться в улюблених київських закладах Зиґзаґ, Дилетант, Дублер, First Point, коворкінгах Peremoga, Generator, книгарнях «Книжковий Лев», Zakapelok, фітнес студії Integral, шоурумі Kapsula та інших місцях.

Ознайомитися з проєктом можна на сайті за посиланням.

Поділитися цією статтею