Для того щоб показати, що не так із гендерними стереотипами та чому їм не місце в житті сучасної молоді, «Клуб Добродіїв» у співпраці з Plan International створив новий освітній серіал для підлітків — «Базові знання про гендер».

Серіал доступний для перегляду за посиланням. Його мета — показати підліткам, чому важливо любити та поважати себе; як визначати свої особисті кордони та як розпізнати різні прояви насильства — від словесних маніпуляцій до психологічного тиску чи фізичної шкоди; як відстоювати свої права та звернутися по допомогу до дорослого.

Його героями стали ведучі відвертого шоу «ебаут» Наті Гресько та Влад Болсун.

Протягом 10 серій герої на реальних прикладах, а часом навіть власних життєвих історіях розбирають ризики, які можуть трапитися з підлітками в житті та в мережі. Серед ключових тем — поділ на дівчачі та хлопчачі групи на уроках, булінг за зовнішність, цькування щодо вибору професії та шантаж приватними фото.

«Вже сьогодні українці створюють країну майбутнього, де кожен і кожна зможуть втілити свої мрії. Тому розвиток гендерної освіти в Україні — це не лише інвестиція в безпеку молоді та суспільства загалом, це зобов’язання будувати світ, у якому кожна людина живе без страху та дискримінації. Новий серіал стане ще одним елементом міцного фундаменту для вільного українського суспільства», — пояснює заступниця міністра цифрової трансформації з питань євроінтеграції Валерія Іонан.

В основі більшості серій — реальні історії українських підлітків, складні та небезпечні ситуації, повʼязані з гендерними стереотипами: цькування, недоречні викрикування на вулицях, небажані доторки, обговорення «незручних» тем удома.

Усі епізоди серіалу містять поради, куди можна звернутися за підтримкою в разі складної ситуації, повʼязаної з насильством та цькуванням. А також контакти служб і сервісів. Освітній серіал «Базові знання про гендер» стане корисним не лише для підлітків та молоді, а й для дорослих — батьків та опікунів, учителів та всіх активних людей, відкритих до нових знань та навичок.

Поділитися цією статтею