У межах масштабної ініціативи «Плюсуй українську» автори опублікували на своїх ресурсах нове тематичне відео, що розповідає про те, як росія роками насаджувала свою культуру, русифікуючи українські освіту, музику, кіно, літературу.

Зокрема, у відеоролику розповідається те, як рф просувала свою пропаганду, фінансувала проросійських політиків і «лідерів думок» протягом тривалого часу.

«Станом на 2022 рік в Україні з понад 4 млн школярів близько 450 тисяч вивчали російську мову… Ба більше, було аж 424 заклади освіти, в яких навчання здійснювалося повністю російською мовою… Водночас в росії не було жодної школи, в якій би вивчали українську мову, хоча там проживали мільйони наших громадян», — йдеться у відео.

До того ж автори проєкту розповідають про традиційні наративи кремля, що споконвіку були інструментами ментальної та подальшої фізичної окупації. А також закликають: українська мова — самостійна одиниця героїчного народу з тисячолітньою історією, а не «нарєчіє вєлікого русского».

Тематичне відео доступне для перегляду та поширення на YouTube-каналах: 1+1 media, 1+1, ТСН. А також у соціальних мережах Instagram та Facebook — 1+1 media, WAW, МКІП.

Ключова мета роликів, які публікуються щодватижні на Digital-майданчиках і транслюватимуться на телебаченні, — ввести поняття «інформаційна гігієна» під час споживання контенту серед українців та продемонструвати, як якісно може змінитися життя кожного, якщо почати розмовляти українською чи всіляко покращувати свої знання мови. Відео створюються командою WAW: альтернативне медіа. Додатково в межах проєкту публікуються інтерв’ю зі справжніми народними амбасадорами української мови. Першими героями циклу матеріалів стали TikTok-блогер Андрій Шимановський та співачка LELY45.

Поділитися цією статтею