Основний видаток у загальному фонді МОН включає освітню субвенцію в розмірі 103,2 млрд грн. Це сприятиме підвищенню зарплат педагогічних працівників на 10,4% з 1 січня та ще на 12,6% з 1 квітня, а також фінансуванню поділу класів на групи.

Про це повідомляють у МОН.

Також у міністерстві зазначили, що на наступний рік на освіту заклали майже на 22% більше, ніж 2023 року — 171,2 млрд грн, з них 148,8 млрд — загальний фонд МОН. Це дозволить збільшити фінансування в різних напрямах, таких як облаштування укриттів, друк підручників, підтримка Нової української школи та створення сучасних навчально-практичних центрів професійної освіти.

Додатково виділено кошти на облаштування укриттів у школах — 2,5 млрд грн, друк підручників — 1,5 млрд грн, а також субвенцію для Нової української школи у розмірі 1,5 млрд грн, спрямовану на придбання оснащення та навчальних матеріалів для 5–7-х класів, а також забезпечення 8-го пілотного класу.

Передбачено також субвенцію на шкільні автобуси — 1 млрд грн для закупівлі орієнтовно 500 шкільних автобусів, субвенцію на модернізацію харчоблоків у школах — 1,5 млрд грн, яка виділяється вперше після початку повномасштабного вторгнення росії, а також субвенцію для підтримки дітей з особливими освітніми потребами — 304,5 млн грн.

Також виділено кошти на навчання дітей у державних загальноосвітніх закладах та «Школі супергероїв» — 434,51 млн грн, створення навчально-практичних центрів сучасної професійної освіти — 500 млн грн, Фонд розвитку вищої та фахової передвищої освіти — 240 млн грн та Національний фонд досліджень і грантову підтримку науковців — 610,4 млн грн.

Поділитися цією статтею