Кабінет Міністрів підтримав пропозицію МОЗ започаткувати обов’язкове щеплення проти COVID-19 для вчителів, працівників міністерств та органів місцевих держадміністрацій, повідомляє Укрінформ.

Пропозицію вніс під час засідання Уряду сьогодні, 22 вересня, міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.

«Пропонуємо започаткувати впровадження обов’язкових профілактичних щеплень проти гострої респіраторної хвороби COVID-19, зокрема для працівників закладів освіти, працівників міністерств та інших центральних органів виконавчої влади та їхніх структурних підрозділів, місцевих державних адміністрацій. Такий підхід вже передбачено чинним законодавством. Зокрема, статтею 12 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб» передбачено, що працівники окремих професій, виробництв та організацій, діяльність яких може призвести до зараження цих працівників та (або) поширення ними інфекційних хвороб, підлягають обов’язковим профілактичним щепленням проти відповідних інфекційних хвороб», — сказав Ляшко.

Визначення такого переліку належить до повноважень МОЗ.

Міністр наголосив, що Європейський суд з прав людини у квітні цього року підтвердив положення національного законодавства, що обов’язкова вакцинація є законною і може бути необхідною в демократичних суспільствах та не суперечить Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.

Кабінет Міністрів підтримав відповідне протокольне доручення. Це дозволить реалізувати цю функцію та зробити ще один ефективний крок у подоланні коронавірусної хвороби, зазначив під час виступу Ляшко.

Міністр нагадав, що перші пріоритетні групи, функціонування яких важливе для функціонування держави, які вакцинувалися на перших етапах вакцинальної кампанії, вже досягли показників у понад 80% охоплення хоча б одним щепленням — це медики, військові Збройних сил України, структури МВС, Національна гвардія, рятувальники.

Поділитися цією статтею