Український ілюстратор Олег Петренко-Заневський розробив кириличний шрифт Inclusion UKR, пристосований для дітей та дорослих із дислексією. Про це повідомляє «Читомо».
Дислексія – особливість, через яку ускладнюється процес сприйняття тексту.
Inclusion UKR – перший в Україні шрифт, який розробили під українську абетку. За кордоном існує понад десяток подібних шрифтів, але всі вони для латиниці.
![Новини: В Україні вперше створили шрифт для людей з дислексією](https://osvitoria.media/wp-content/uploads/2019/09/2mJwJfNDVQW0FGRZdnAdgA.jpg)
Для створення шрифту автори опитали понад 70 дітей від 6 до 13 років з труднощами читання, що вчаться індивідуально або в інклюзивних класах.
«Цей шрифт для спеціальної потреби. Треба було зробити так, щоб з одного боку шрифт, ця абетка, був таким собі візеруночком, а з іншого – щоб літери максимально різнилися», – пояснив Петренко-Заневський.
![Новини: В Україні вперше створили шрифт для людей з дислексією](https://osvitoria.media/wp-content/uploads/2019/09/ds_jspTKX-zHRf54J8eJ1A.jpg)
ФОТО: «Соціальна синергія», UNICEF Україна