Щоб допомогти підліткам захистити себе від ризиків у житті та мережі, в Україні створили новий освітній серіал «Особиста безпека підлітків» на платформі «Дія.Освіта».

За даними опитування U-Report Ukraine, більш ніж 80% українських підлітків вважають проблему насильства в стосунках актуальною, а понад 60% — не знають, куди звертатися в таких випадках. Щоб допомогти підліткам захистити себе від ризиків у житті та мережі, Клуб Добродіїв у співпраці з Plan International створив освітній серіал «Особиста безпека підлітків» на платформі «Дія.Освіта».

Серіал опублікували з нагоди Європейського дня захисту дітей від сексуальної експлуатації та сексуального насильства, який відзначають 18 листопада.

Він доступний за посиланням і містить 10 серій, кожна з яких розкриває окрему токсичну чи небезпечну ситуацію, що може трапитися з кожним підлітком у реальному чи віртуальному житті.

Разом із журналісткою YouTube-каналу «Телебачення Торонто» Сашею Гонтар підлітки розбиратимуться, що таке булінг та шеймінг, як можуть виглядати домагання, на які червоні прапорці в стосунках звертати увагу та чому, наприклад, не варто відкривати «невинні» повідомлення від незнайомців у соцмережах.

Мета серіалу — показати підліткам, як визначити небезпечні маркери в стосунках у школі та інтернеті, вдома та в громадських місцях, а також як реагувати на тривожні сигнали. Відтак кожна серія містить алогритм виходу зі складної ситуації, практичні поради та корисні контакти служб чи сервісів, куди підлітки можуть звернутися за психологічною підтримкою або ж за захистом у випадку фізичної небезпеки.

Освітній серіал «Особиста безпека підлітків» створено з ініціативи Мінцифри для платформи «Дія.Освіта» за підтримки благодійного фонду «Клуб Добродіїв» та міжнародної гуманітарної організації Plan International.

Поділитися цією статтею