18 квітня стартував моніторинг якості початкової освіти. Про це під час прес-брифінгу на тему «Міжнародне дослідження якості освіти PISA-2018 в Україні» повідомила міністр освіти і науки Лілія Гриневич.

Дослідження стосується учнів четвертого класу. Воно порівнюватиме сьогоднішні успіхи учнів із результатами після впровадження НУШ. Акцент спрямований на визначення рівнясформованості читацької та математичної компетентностей, і в ньому візьмуть участь понад 9 500 четвертокласників із 368 закладів освіти всіх областей України.

«Ми заходимо цього року в реформу освіти з першим класом — Нова українська школа з новим стандартом, новими методиками в навчанні. Для нас дуже важливе це моніторингове дослідження, щоб ми могли потім порівнювати, як просувається освітня реформа, наскільки діти краще стали підготовлені», — прокоментувала це питання Гриневич.

Моніторингове дослідження триватиме до 16 травня. Виконання завдань з читання передбачає роботу учнів з текстами різних типів (художні, інформаційні та пізнавальні). Завдання з математики спрямовані на перевірку знань і вмінь учнів з таких розділів: «Числа і вирази», «Геометричні фігури і геометричні величини», «Вимірювання», «Робота з даними». Кожен учасник моніторингового дослідження виконуватиме завдання в зошиті, який він отримає.

Результати окремих учнів не оприлюднюватимуться.

Поділитися цією статтею