Ухвалили новий Державний стандарт базової освіти, за яким вчитимуться учні Нової української школи.

У 5-6-х класах школярі проходять адаптаційний цикл, коли звикають до нових порівняно з початковою школою умов навчання. У 7-9-му класі — цикл базового предметного навчання.

За новим стандартом, учні набуватимуть таких саме компетентностей, як передбачено НУШ у початковій школі, але на новому рівні. Вони мають вільно володіти державною мовою, спілкуватися рідною (у разі відмінності від державної) та іноземними мовами, навчатися впродовж життя, бути підприємливими та фінансово грамотними, інноваційними, бути свідомими громадянами та членами соціуму, а також мати компетентності у галузі природничих наук, техніки і технологій, математики, екології, культури, ефективно застосовувати інформаційно-комунікаційні технології.

У стандарті встановили загальний обсяг навчального навантаження учнів, там є рекомендована, мінімальна та максимальна кількість навчальних годин за кожною з галузей. Наприклад, на рік учні 5-6-го класу матимуть не менш ніж 280 годин математики, а учні 7-9-х класів — не менш ніж 420 годин. Інформатику під час адаптаційного циклу діти вивчатимуть мінімум 70 годин, а ось у 7-9-х класах матимуть на це вдвічі більше часу.

Далі на базі стандарту створять типову освітню програму та модельні навчальні програми. На їх основі вчителі створюватимуть зручні їм варіанти викладання предметів. 

Стандарт запрацює з 2022 року. А наступного навчального року мають розпочати його пілотування у 5 школах України. Із січня по вересень 2022 року на вчителів-предметників базової школи чекатиме підвищення кваліфікації: онлайн-курси і тренінги.

Переглянути проєкт стандарту можна тут.

Проєкти додатків до стандарту можна переглянути тут (пункт 4.5).

Поділитися цією статтею
Автор: