5 липня 2018 року Урядовий комітет схвалив проект постанови Кабміну, яким вносяться зміни до механізму здійснення держзамовлення на підготовку фахівців у 2018 році. Про це повідомляється на Урядовому порталі.

Голова урядового комітету Степан Кубів зазначив, що сьогодні державне замовлення не відображає потребу ринку. Ми випускаємо більше юристів та економістів, ніж потрібно, водночас суттєво недобираємо інженерів, математиків та інших спеціалістів, яких підприємства дуже потребують. «Cкладається парадоксальна ситуація – держава спочатку оплачує навчання непотрібної професії, допомогу по безробіттю якщо людина не може знайти роботу за спеціальністю, а потім ще й перепідготовку», – прокоментував він сучасний стан речей. – «А фахівців з потрібних професій підприємства наймають за кордоном, бо українських не можуть знайти».


Проектом постанови передбачені такі зміни на 2018/2019 навчальний рік:

  • Заборону здійснення перерозподілу обсягів замовлення між галузями знань. Відтак учбові заклади не матимуть права у разі недобору на технічні спеціальності збільшити кількість, наприклад юристів.
  • Відсутність держзамовлення за освітнім напрямком “Право” для бакалаврів та магістрів заочної форми навчання у зв’язку з фактичною відсутністю заявок.

Додаткові зміни на 2019/2020 навчальний рік передбачають:

  • Формування державного замовлення з урахуванням потреб ринку праці та економіки. Студенти за найбільш затребуваними на ринку праці напрямами підготовки (зокрема інженерними, технічними, аграрними тощо) отримають більш високу стипендію та додаткові соціальні пільги при першому працевлаштуванні;
  • Аналіз та прогнозування ринку праці стануть обов’язковими для впровадження подальших змін;
  • Буде залучено аналіз стану безробіття;
  • Буде впроваджено систему моніторингу працевлаштувань за напрямами підготовки та видами економічної діяльності для наступного коригування обсягів державного замовлення на наступний навчальний рік.
Поділитися цією статтею